Müdürün öğrencileri için inşaatlarda çalıştığı iddiasına açıklama

Müdürün öğrencileri için inşaatlarda çalıştığı iddiasına açıklama geldi Kaynak: Müdürün öğrencileri için inşaatlarda çalıştığı iddiasına açıklama geldi

Eğitim 14.09.2021, 22:48
Müdürün öğrencileri için inşaatlarda çalıştığı iddiasına açıklama

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü, Mithatpaşa İlkokulu öğrencilerine ve okulun bulunduğu Yeniimaret Mahallesindeki ailelerin ihtiyaçlarına yönelik gerekli maddi desteğin devletin yetkili kurumları tarafından sağlandığını bildirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiçin okul öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için inşaatta çalıştığına ilişkin" haberlerin görüldüğü belirtildi.

Yeniimaret Mahallesinde tek ilkokul olan Mithatpaşa İlkokulunda 127 öğrencinin eğitim gördüğü ve ihtiyacı olanlara çeşitli yardımlarda bulunduğu ifade edilen açıklamada, "Okulumuzda eğitim gören evlatlarımıza ve ailelerine yönelik olarak bu yıl içerisinde Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından çocuklar için 257 bin 560 lira sosyoekonomik destek ödendi. Salgın döneminde çocuklara yönelik 13 bin 664 lira geçici yardım yapıldı. Ayrıca mahalledeki ailelere yönelik engellilere evde bakım ücreti 316 bin 442 lira, olmak üzere toplamda 587 bin 666 lira sosyal yardım yapıldı." ifadeleri kullanıldı.

Okulun bulunduğu Yeniimaret Mahallesinde ikamet eden ailelerin çocuklarına yönelik Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 43 bin 076 lira şartlı eğitim yardımı yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


"Ayrıca mahalledeki ailelere yönelik temel ihtiyaçları karşılamak üzere çeşitli kalemlerde toplamda 727 bin 894 lira, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından mahallede ikamet eden ihtiyaç sahibi aile ve öğrencilere toplamda 21 bin 600 lira eğitim yardımı olmak üzere okul ve mahalleye kurumlarımız tarafından toplamda 1 milyon 355 bin 160 lira destek yapılmıştır. Gerek okullarda okuyan öğrencilerimizin, gerekse ailelerinin ihtiyaçlarına yönelik gerekli maddi destek devletimizin yetkili kurumları tarafından sağlanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31