Öğrenci velileri bir günde 142 ünite kan bağışıyla rekor kırdı

Antalya’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay arasında yapılan işbirliği protokolü bünyesinde okullarda düzenlenen kan verme etkinliğine veliler büyük ilgi gösterdi.

Eğitim 25.12.2023, 21:23
Öğrenci velileri bir günde 142 ünite kan bağışıyla rekor kırdı

Aynı kampüs içinde bulunan Kepez İlkokulu, Kepez Ortaokulu ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda bir günde 142 ünite kan bağışı yapıldı. Etkinliğe ilkokul öğrencisi velilerinin ilgisi ile ortaokul öğrenci verilerini geride bıraktı.

Gönüllü kan bağışının önemi konusunda okul idarecileri, öğretmenleri, personeli ile öğrencilerin de farkındalık oluşturmak ve toplumda kan bağışı bilincinin artmasını sağlamak amaçlarıyla hayata geçirilen "Okulumda Kan’panya Var" adlı kan bağışı kampanyası devam ediyor. Kampanya bünyesinde 21 Aralık tarihinde düzenlenen etkinlikte yağmur ve fırtınaya rağmen sabahın erken saatlerinden itibaren okul bahçesinde kurulan standa akın eden veriler sıranın kendilerine gelmesi için uzun süre bekledi. Yaklaşık 7 saat süren bağış kampanyasında 142 ünite kan bağışı yapılarak bu eğitim öğretim yılı içerisinde en fazla kan bağışı yapılan okul ünvanını elde edildi. Kan bağışında bulunan her veli, Kızılay tarafından madalya ile ödüllendirildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı