Öğretmene Önlük Zorunluluğu Asla Sözkonusu Olmayacak

Dün açıklandığı andan itibaren Sosyal medyada ve yorumlarda Önlük uygulamasını eleştiren öğretmenleri rahatlatan açıklama. Bakan Ziya SELÇUK'tan geldi.

Eğitim 01.11.2019, 15:12 01.11.2019, 15:12
Öğretmene Önlük Zorunluluğu Asla Sözkonusu Olmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, pilot öğretmen önlüğü uygulamasına ilişkin, "İstanbul pilot ilimiz olarak seçildi. Birinci dönemin bitimine kadar bu pilot çalışma devam edecek. Numune önlüklerimizin denemeleri bu pilot okullarımızda yapılacak. Kendilerinden talep gelmesi durumunda önlüklerimizde revizyonlar yapılıp ikinci döneme hazır hale getirilecek. Böylece, bu önlüklerin pilot okullarımızda aslında ön pilotunu da yapmış olacağız." dedi.

Sosyal medyada başlatılan tartışmalara da cevap en yetkili ağız Sayın Milli Eğitim Bakanından geldi.  

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK "Ben biliyorum ki, birçok öğretmenimiz bu önlükler, okulların tozunu, öğretmenliğin izini üzerinde taşıyacak olmanın, gün gelip okullara veda ettiğimizde de önlüğümüzü gururla çıkaracak olmanın bir karşılığı olacak." diyen Selçuk, "Tüm öğretmenlerimizin kullanımına yönelik bir zorunluluğumuz elbette yok. Böyle bir zorunluluğun beklentisi içinde asla değiliz. Sadece isteyenler, ihtiyaç duyanlar, ben giymek isterim diyenler için bir seçenek ortaya koyduk. Bunun altını çizerek ifade etmek isterim." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner51
banner49
29°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2020
İmsak 03:30
Güneş 05:29
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37