Öğretmenlere 3600 ek gösterge ve yıpranma payı için Bakan Selçuk'un bir çalışması olacak mı?

Öğretmenlere 3600 ek gösterge ve yıpranma payı için Bakan Selçuk'un bir çalışması olacak mı?

Eğitim 23.11.2019, 08:38 23.11.2019, 08:38
Öğretmenlere 3600 ek gösterge ve yıpranma payı için Bakan Selçuk'un bir çalışması olacak mı?

 

 3600 ek gösterge ve yıpranma payı için Bakan Selçuk"un bir çalışması olacak mı?
Öğretmenlerin özlük hakları (3600 ek gösterge ve yıpranma payı) ile ilgili bir düzenleme yapılıp yapılmayacağına ilişkin 1 Kasım 2019"da TBMM"ye soru önergesi verildi. 19. Milli Eğitim Şurasında alınan tavsiye kararları içerisinde “3600 ek gösterge ve yıpranma payı" kararını hayata geçirmek için bir çalışmanız var mıdır? Öğretmenlerin özlük hakları ile ilgili bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK tarafından yazılı olarak cevaplandırılması saygılarımla arz ederim.
İsmet TOKDEMİR /Hatay Milletvekili

Bir toplumu ayakta tutacak, kalkındıracak, Vatana ve millete faydalı evlatlar yetiştirecek olan, yalnız öğretmenlerdir. Kendileri yanan bir mum misali erirlerken çevrelerine ışık tutanlar, aydınlatanlar yine onlardır.

Toplumların gelişmesi, kalkınması, çağdaşlaşması ve demokratik gelişmiş dünya devletleri içerisinde yer almasında, o ülkede yaşayan insanların eğitim ve öğrenim kurumlarıdır. Bu kurumların temel unsuru öğretmenler, milli varlığımızın, milli kültürümüzün çarpan yüreği, atan nabzı, hisseden ve konuşan dilidir. Öğretmen, sabrin, hoş görünün ve sevginin timsalidir. Öğretmen, iyi insanlar, büyük insanlar yetiştirebilmek için çaba sarf eden, toplumun en büyük sanatkârlarıdır. Öğretmen sayesinde, yarının devlet adamları, komutanlar, mühendisler, doktorları, işçileri, sanatkârları; hülasa toplumun her ferdi onun elinde şekillenir.

Vasıfları ve önemi saymakla bitmez olan öğretmenlerimize, devletimiz özel bir önem vermelidir.

Bu bağlamda;
1- 19. Milli Eğitim Şurasında alınan tavsiye kararları içerisinde “3600 ek gösterge ve yıpranma payi" kararını hayata geçirmek için bir çalışmanız var mıdır?
2- Öğretmenlerin özlük hakları ile ilgili bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
banner51
28°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:31
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36