Okullarda yarıyıl tatili ne zaman başlıyor? 2022 yarıyıl tatili kaç gün sürecek, uzayacak mı?

Ocak ayının 2. Haftasını geride bırakırken yarıyıl tatili hakkında yapılan aramalar da arttı. Milyonlarca öğrenci, yarı yıl tatilinin ne zaman, hangi gün başlayacağını sorguluyor. Yarıyıl tatili kaç gün, uzayacak mı?

Eğitim 15.01.2022, 17:30
Okullarda yarıyıl tatili ne zaman başlıyor? 2022 yarıyıl tatili kaç gün sürecek, uzayacak mı?

 Öte yandan artan koronavirüs vakaları nedeniyle yarıyıl tatilinin erkene alınacağı ve uzatılacağı da iddia edildi. Peki, yarıyıl tatili ne zaman?

Yarıyıl tatili uzayacak mı, kaç gün sürecek? 15 tatil aramaları yoğunluk kazandı. Öğrenciler ve Veliler yarıyıl tatili planı yapmak için aramalarını hızlandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvimle sömestr tatil tarihi belli oldu. Peki, Yarıyıl tatili ne zaman, ayın kaçında?

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN, UZAYACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 - 2022 takvimine göre Yarıyıl tatili 24 Ocak 2022 ile 4 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

TATİL UZAYACAK MI?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bahçelievler Anadolu Lisesi Açılış Töreninde yaptığı konuşmada yarıyıl tatiline bir hafta kaldığını belirterek okullardaki son durumu paylaştı. Bakan Özer, "Bir haftamız kaldı. Yüz yüze eğitime devam. Bugün itibarıyla tüm sınıfları kapalı olan, Kovidden dolayı kapalı olan hiçbir okulumuz bulunmamakta. Evet, Omicron varyantından dolayı yayılımlar hızlı ama Allaha şükür bizim en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılama oranlarının çok yüksek olması. Yani en az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 94lere geldi. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 89larda. Bir de aşı olmayıp, hastalığı geçirip bağışıklık kazanmış öğretmenlerimiz var. Onlar da yüzde 5ler civarında. Muhtemelen o oranlar da artmıştır, 6 Eylül itibarıyla o civarlardaydı. En az üç doz aşı olmuş öğretmen oranımız da yüzde 45lere geldi. Almanya, İngiltere ve Fransa gibi yüz yüze eğitime devam eden ülkelerin öğretmenlerinin aşılanma oranlarından bile yüksek öğretmen aşağılama oranına sahibiz." diye konuştu. Bakan Özer, bu dönemde okullarının öneminin anlaşıldığını ifade ederek okulların sadece bir öğrenme ortamı değil, öğrencilerin kişisel, sosyal, kültürel, psikososyal gelişimlerinin gerçekleştirildiği alanlar olduğunu aktardı.

YARIYIL TATİLİ KAÇ GÜN SÜRECEK?

Hafta sonu tatili birlikte öğrenciler 17 gün tatil yapacak.

2021 - 2022 MEB TAKVİMİ

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi

Ders zili 6 Eylül’de çalacak,

1. dönem ara tatili 15-19 Kasım,

Yarıyıl tatili 24 Ocak-4 Şubat,

2. dönem ara tatili 11-15 Nisan,

Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı