Bakan Bak, Bakanlığın gençlik merkezleri ile ilgili bilgi vererek, özellikle bağımlılık konusunda çalıştıklarını dile getirerek, okullardaki spor alanlarının fiziki imkanlarını güçlendirmek adına, spor tesislerinin okullara daha yakın alanlarda inşa etmeyi planladıklarının bilgisini verdi. Konu ile ilgili daha kapsamlı bilgileri işte sizlerle....

Gençlere genç kart müjdesi!

18 yaşında giren gençler için, Genç Kart müjdesi verildi! Genç Kart dahilinde öğrenciler, müze tiyatro sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz veya indirimli yararlanabilecekleri bilgisi verildi. İlerleyen zamanlarda ise Genç Kart uygulamasının kapsamını daha da genişleterek daha farklı imkanlar tanınması için çalışmalar yapılacağı vurgulandı.
Bakan Bak, Yükseköğretim öğrencilerine sunulacak olan vergisiz cep telefonu ve 10 GB internet hakkında açıklama yaparak, Yeni cihazlarla birlikte öğrencilere sunulan internet sayesinde gençlerin teknolojiye ve bilgiye erişim sağlayarak daha kaliteli ve daha iyi eğitim alması planlandığı yönünde bilgi verdi.

Gençlere birçok alanda destek sunulacak

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere birbirinden farklı konularda açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

Kamuda servisler kaldırılacak mı? Kamuda servisler kaldırılacak mı?

“İçinde bulunduğumuz yüzyılın mimarı olan gençlerimize tüm kalbimizle inanarak gençlerin taleplerine ve çağrılarına kulak vererek tüm çalışma ve planlarımızı bu doğrultuda genişletip gençlerin istediği talepler doğrultusunda teknoloji, çevre, tarım ve üretim gibi alanlarda güncellemeler yaparak birçok değişiklikte bulunduk. Bakanlık olarak Teknofest, başta olmak üzere İnovasyon ve Teknoloji çalışmalarının, en üst noktada olması için tüm imkanlarımızı seferber ederek, gençlerimizi bu konuda bütün gücümüzü ile destekliyoruz. Gençlerimizin önünde büyük bir tehlike olan bağımlılık konusunda da koruyucu ve önleyici çalışmaları yaparak, madde bağımlılığından dijital bağımlılığa kadar gençlerimize çocuklarımızı tehdit eden her tehlike için canla başla mücadele etmeye devam ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Ayrıca, sporla uğraşan gençlerimize milli sporcu bursu ile eğitimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Editör: Haber Merkezi