Ücretsiz ve indirimli seyahat edenlere yeni yıl sürprizi 4 biniş sonrası ücret ödenecek!

Kocaeli’de toplu taşıma araçlarında geçerli ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarında yeni düzenlemeye gidiliyor. Ücretsiz seyahat eden 65 yaş ile indirimli binen 60 yaş ve öğretmenler günde 4 biniş sonrası tam ücret ödeyecekler.

GENEL 31.12.2023, 23:34
Ücretsiz ve indirimli seyahat edenlere yeni yıl sürprizi 4 biniş sonrası ücret ödenecek!

ÜCRETSİZ SEYAHAT SINIRI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarında yapılan düzenleme ile toplu taşıma araçlarına sınırsız biniş kaldırılıyor. Ücretsiz seyahat eden 65 yaş ile indirimli binen 60 yaş ve öğretmenler araçlara günde 4 kez ücretsiz binecek. 4 biniş sonrası tam ücret ödenecek.

DESTEK 300 MİLYON TL ARTTI
Başkan Tahir Büyükakın’ın talimatıyla özel halk otobüsleri sahiplerine verilen aylık 12.500 TL’lik desteğin arttırılması için de çalışma başlatıldığı öğrenildi. Ücretsiz ve indirimli seyahat edenler için minibüsçülere ödenen yıllık 400 milyon TL’yi 700 milyon TL’ye çıkartacak destek, büyükşehir belediye meclisinin yetki kararı sonrası uygulanacak.

108 P PLAKA İHALEYE ÇIKACAK
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın önümüzdeki günlerde, çeşitli hatlarda ihtiyaç fazlası 108 özel halk otobüsü plakasını P plakaya dönüştürmek için ihaleye çıkacağı öğrenildi. 2022 yılında 465 araç P plakaya dönüştürülürken 108 hat sahibi başvuru yapmadığından araçları P plakaya dönüştürülmemişti. 

Galip Ataman / Bizimyaka

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı