Ardahan'ın Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, imamların giyimlerine özen göstermesini istedi. Kaymakam Alibeyoğlu, "Ütüsüz pantolon giymenin din ile imanla ne ilgisi var Köyde öğretmen grand tuvalet gezerken sen niye paçoz geziyorsun" dedi.

Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu konuşmasında imamların neler yapmaları konusunda önerilerde bulundu. Ülkenin iki maarif ordusu bulunduğunu, bunlardan birinin Milli Eğitim diğerinin de Diyanet olduğunu hatırlatan Kaymakam Alibeyoğlu, taşranın dünyaya açılan kapısının da öğretmenler ile imamlar olduğuna dikkati çektikten sonra imamlara şu eleştirilerde bulundu:

“Benim haddim değil, anlattığınız vaazın içeriğini, dini bilgilerinizi sorgulayacak düzeyde değiliz. Ama, sosyal ve içtimai yönünüzü sorgulama hakkımız var. Köyde muhtar vardır ama köyün gayri resmi makamı imamlık makamıdır. Arkadaşlar bunları söylerken üzerinize alınmayın. Neden toplumun algısını yıkamıyoruz Neden vazifemizin başında durma problemi yaşıyoruz. Gönül arzu eder ki, köyde en iyi elbiseyi siz giyin. Yıllarca Diyanet teşkilatı ütüsüz pantolon giymede diretti. Ütüsüz pantolon giymenin din, imanla ne ilgisi var ben onu anlamıyorum. Yıllarca hasır gömlek giymeye çalıştılar. Bu yakalı gömleğin dinle, imanla ne alakası var Takım elbise giymemeye azami gayret ettik. Arkadaşım öteki memur giyiyor da sen niye giymiyorsun Köyde öğretmen grand tuvalet gezerken sen niye paçoz geziyorsun.”
 
İşte Kaymakam'ın o Konuşması;
 
PAÇOZ NE DEMEK?
Türk Dil Kurumu’nda ‘paçoz’ kelimesinin üç anlamı bulunuyor. TDK’ya göre ‘paçoz’un anlamları şöyle: paçoz isim, hayvan bilimi Rumca 1. isim, hayvan bilimi Kefal türünden bir balık (Mugil cephalus) 2. Fahişe “Onların aftosuna hanımefendi derler, bizim paçozumuzun adı ya alüftedir ya şıllık.” – A. Gündüz 3. Uyumsuz, özensiz giyinmiş kimse