Ak Parti il başkanı gizlice Mansur Yavaş'la görüştü

Ak Partili il başkanının bir villada Mansur Yavaş'la görüşmesi sonrası kongre takvimi bir anda değiştirildi. Ankara'nın AK Parti il yönetiminin sil baştan yenilenmesinin beklendiği belirtildi.

Hürriyet 12.10.2020, 18:22
Ak Parti il başkanı gizlice Mansur Yavaş'la görüştü

Hürriyet yazarı Nuray Babacanın aktardığı kulislere göre, AK Partili Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcanın beraberinde il başkan yardımcısıyla birlikte, Beysukentte bir villada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşla yaptığı görüşme sonrasında Ankara için belirlenen kongre takvimi bir anda değiştirildi.

DOSYA ERDOĞANIN ÖNÜNDE

Dosyanın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanın önüne kadar gittiği belirtilirken, Ankaranın AK Parti il yönetiminin sil baştan yenilenmesinin beklendiği belirtildi.

Nuray Babacan bugünkü, "Başkentte ince hesaplar! Villa buluşması ipi kopardı" başlıklı yazısında şu kulisleri aktardı:


Partinin gençlik kollarından yetişen Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcanın, beraberinde il başkan yardımcısıyla birlikte, Beysukentte bir villada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşla yaptığı görüşme, kulislerde bir süreden beri konuşuluyor.

AK Parti kurmayları, bu görüşmenin resmi mekanlarda kamuoyuyla paylaşılarak yapılması yerine, bir işinsanının ofisinde gerçekleşmesinin yarattığı rahatsızlıktan söz ediyorlar. Buluşmayı, iş insanı olan bu siyasilerin, Ankara Belediyesiyle iş yapma çabası olarak nitelendirenler de var.

İşte ne olduysa bu görüşmenin sosyal medyaya düşmesinden sonra oluyor. Ankara için belirlenen kongre takvimi bir anda değişiyor.

Tüm ilçe kongreleri erteleniyor. Çünkü yeni il başkanı ve çalışacağı ilçe başkanları bir bütün olarak hesaba katıldığı için süreç donduruluyor. Dosya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanın önüne gidiyor. Şimdi Ankaranın AK Parti il yönetiminin sil baştan yenilenmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
banner51
20°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34