MHP'li üst düzey isimler yanıtladı: Cumhur İttifakı'nda sorun mu var?

Hürriyet yazarı Hande Fırat, MHP'li üst düzey isimlerle yaptığı görüşmeyi yazdı

Hürriyet 16.11.2021, 15:51
MHP'li üst düzey isimler yanıtladı: Cumhur İttifakı'nda sorun mu var?

Hürriyet yazarı Hande Fırat, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin "MHP, Cumhur İttifakının bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir, bunun yanı sıra TBMMde denge ve denetleme göreviyle mesuldür" ifadelerinin ardından başlayan tartışmalarla ilgili olarak MHPli üst düzey isimlerle yaptığı görüşmeyi yazdı.

Fıratın aktardığına göre MHPli üst düzey isimler, şunları kaydetti:

"Muhalefet sözünden rahatsız edici bir anlam çıkarılmamalı, çıkmaz da... MHP muhalefet sözü ile Cumhur İttifakından doğan bir sıkıntıyı ifade etmemiştir. Mevcut Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine göre MHP, muhalefettir. Tıpkı diğer partiler gibi. MHP, Cumhur İttifakının ortağıdır ancak koalisyon ortağı değildir. MHP 15 Temmuzun ardından Cumhur İttifakına katılarak, AK Parti ve hükümeti politik olarak ciddi biçimde desteklemektedir. Bu destek de devam edecektir.

50+1 konusu

AK Partiden bugüne kadar bu yönde bir rahatsızlık işitmedik. Cumhurbaşkanı Erdoğan da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliye bu yönde bir rahatsızlığı olduğunu bugüne kadar iletmedi. İki liderin bir araya gelip çözemeyeceği bir konu yok. İki liderin ilişkisi pürüzsüz ve sorunsuz. Sorun çıksa da iki lider sorunları birlikte çözebilecek durumda.

Anayasa çalışması

MHP anayasa çalışmasını tamamladı. Bu konuda MHPye bir sorun yansıtılmadı. AK Parti henüz kendi çalışmasını tamamlamadı. Ancak kısa sürede biteceği belirtiliyor. İki parti henüz bir araya gelmedi. AK Parti çalışmasını tamamlayınca iki partinin yetkilileri oturup çalışacaklar. MHP çalışmaya ve uzlaşmaya olumlu yaklaşır, kısacası "Oturulur, çözülür ve halledilir.

Yazının tamamı için Tıklayınız

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 30 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı