İŞKUR yeni TYP personel alımı ilanlarını yayınladı. Valilik ve Kaymakamlık bünyesinde Geçici madde 5 kapsamında personel alınacak. Peki, bu kapsamda alınacak ola personel adedi ve başvuru detayları neler? Detaylar ve daha fazlası haberimizde…

1307 personel alınacak!
İŞKUR yeni TYP personel alımı ilanlarına dair detayları paylaştı. Valilik ve Kaymakamlık bünyesine Geçici madde 5 kapsamında personel alımı yapılacak. İŞKUR belirli aralıklarla yeni TYP personel alımları yaparak kurumların ve bakanlıkların ihtiyacını karşılama devam ediyor. 2024 yılı için 1307 TYP personel alımı yapılacak.


Başvuru şartları ve detayları neler?
İŞKUR’un yapmış olduğu ilana göre Osmaniye'den Antalya'ya kadar pek çok farklı ilde alımlar yapılacak. Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru şartları ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, bununla beraber18 yaşını doldurmuş olmak ve SGK'ya kayıtlı olmamak gibi çeşitli şartları içeriyor. Detaylar ve başvuru adresi İŞKUR e-Devlet şifresi ile giriş yapılarak erişim sağlanabilir. İş arayışında olan vatandaşlar için güzel bir fırsat kapısı açan İŞKUR’un personel alım detaylar için ve ilginizi çekecek daha fazla bilgi için başvuru sayfasına göz atın.

Ziraat Bankası 577 personel alımı yapacak Ziraat Bankası 577 personel alımı yapacak

Söz konusu TYP personel alımı için başvurular yalnızca İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yapılacak.