Tüm ülke genelinde puan ile öğrenci alan liselere geçiş için düzenlenen LGS sona erdi. Ancak yankıları halen daha sürüyor. Gündemi dolduran yeni konu ise, LGS görevli ücretlerinin ne zaman yatacağı oldu. LGS görevli ücretlerinin ne kadar olduğu araştırılıyor. Peki bu ücretler hesaplara hangi tarihte geçecek?

2024 YKS SORULARI HAKKINDA FLAŞ GELİŞME RESMİ AÇIKLAMA GELDİ! 2024 YKS SORULARI HAKKINDA FLAŞ GELİŞME RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!

LGS görevli ücretleri ne zaman yatacak?
2 Haziran 2024 Pazar günü 8. sınıf öğrenciler için düzenlenmiş olan LGS sınavında pek çok görevli öğretmen bulunuyordu. LGS görevli ücretlerinin ne zaman yatacağı konusu bu nedenle sınav sonrasında gündemi en çok meşgul eden durumlardan biri olarak belirlendi.


Sabah 09.30 ve 11.30 olmak üzere iki oturum olarak yapılan LGS toplamda 155 dakika sürdü. Öğretmenler tarafından yapılan değerlendirmeye göre LGS sınavının zorluğu tartışılıyor. Sosyal medyanın gündemi bu soruyla çalkalanırken öğretmenler, seçici soru sayısının az olduğu noktasında hemfikir durumdalar.

LGS’de görevli olan öğretmen ücretleri
Geçtiğimiz Pazar günü yapılan LGS sınavında görevli olan öğretmenlerin alacağı ödeme tutarı aşağıda belirtilmiştir;

Salon Başkanı: 1.057 TL

Gözetmen: 1.025 TL

Yedek Gözetmen: 769 TL

Bina Sınav Sorumlusu: 1.922 TL

Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı: 1.281 TL

Bina Yöneticisi (Okul Müdürü): 1.217 TL

Bina Yöneticisi Yardımcısı (Müdür Yardımcısı): 1.089 TL

Yardımcı Engelli Gözetmen: 1.281 TL

E-Sınav Uygulama Sorumlusu: 961 TL

E-Sınav Salon Başkanı: 833 TL

E-Sınav Gözetmen: 769 TL

LGS görevli ücretlerinin ne zaman yatacağı ise henüz belli olmamakla beraber ücretlerin Haziran ayı sonuna kadar, görevlilerin hesaplarına yatmış olması ihtimali üzerinde duruluyor.