3600 Ek Gösterge Yeniden Gündeme Geldi. İşte Çıkarılacağı Tarih

3600 ek gösterge merakla bekleniyor. Ne zaman 3600 ek gösterge çıkarılacak.

kamudan haber 20.01.2021, 17:26
3600 Ek Gösterge Yeniden Gündeme Geldi. İşte Çıkarılacağı Tarih

Uzun zamandır gündemi meşgul eden 3600 ek göstergesine dair somut adımların atılması bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın açıklamalarından sonra din görevlileri, hemşire, öğretmen ve polislerin gözü kulağı TBMM’ye döndü. Gündemi meşgul eden bu sorunun çözümü için memurlar iyi haber bekliyor.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR, NE İŞE YARAR?
Ek göstergenin yüksek olması demek memurların emekli maaşı ve ikramiyelerinin de yüksek olması anlamına geliyor. Bu sebeple memurları çok yakından ilgilendiren bu haber için Hazine ve Maliye Bakanlığı dahil olmak üzere meclis uzun süredir çalışmalar yürütüyor.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN’DAN EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI
“Bakanlıktaki arkadaşlarımız ile Çalışma Bakanlığı’nın 3600 ek gösterge konusundaki çalışmaları devam ediyor. Bunun belirli bir yükü söz konusu. Sağlıklı bir şekilde analiz etme yönünde çaba sarf ediyorlar” açıklaması yapan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bunun çok ciddi yükümlülükleri olduğunun altını çizdi.

BİR AÇIKLAMA DA FAHRETTİN KOCA’DAN!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da 3600 ek gösterge için açıklamada bulundu. Koca, “Bu anlamda daha etkin bir şekilde performansı devreye sokmak anlamında da bir düzenleme yaptık. Bununla ilgili 3600 ek göstergeyle ilgili sadece sağlık çalışanları değil, diğer benzer çalışanlarla ilgili bir düzenleme var. Onunla ilgili bir çalışmanın olduğunu zaten biliyoruz. Şu dönemde üzerinde daha çok durduğumuz bu performansın şu dönemde sağlıklı bir şekilde devreye girmesini hızla kolaylaştırmak şeklinde olacak” açıklamasında bulundu.

3600 EK GÖSTERGE AYLIKLARI VE İKRAMİYELERİ NASIL ETKİLEYECEK?
Ek göstergenin yüksek olması demek memur maaşlarının ve ikramiyelerinin artış sağlaması demek. Bu sebeple ek göstergeye göre unvan ve rütbeye göre maaşlar ciddi anlamda etkilenecek. Görev başındaki memurların maaşlarına ve ikramiyelerine ek katkıda bulunacak olan 3600 Ek Gösterge aynı zamanda bu mesleklerden emekli olmuş memurları da etkiliyor. İlgili bakanlıklar tarafından ek gösterge bitirilir ve meclis onayından geçerse ortalama %20’lik bir maaş artışı beklenmekte.

3600 ek göstergenin önümüzdeki ay yine meclisin gündemine getirileceği ve Haziran ayına doğru yasalaşacağı da kulislerde konuşulan iddialar arasında...

Yorumlar (1)
adem 1 ay önce
bakın şuraya yazıyorum, not alın.2023 seçimlerine kadar ne bu çalışmalar biter ne yasalaşır.kısaca seçime kadar 3600 ek gösterge ve-ril-mez. ne çalışmaymış arkadaş be. sanki her bir memur için ayrı ayrı çalışılıyor.4 meslek grubu için yapılan çalışmayı bir türlü bitiremediler.haa maksat oyalamak olunca çalışma da böyle olur.
Günün Anketi Tümü
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Şubat 2021
İmsak 06:09
Güneş 07:33
Öğle 13:22
İkindi 16:27
Akşam 19:00
Yatsı 20:19