Amcasının kızını 'Özel Kalem Müdürü', baldızın kızını da 'Aile Hizmetler Müdürü'

CHP'li Yalova Belediyesi'ndeki akraba atamaları kentte büyük rahatsızlığa yol açtı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın amcasının kızını Özel Kalem Müdürü, baldızının kızını da Kadın ve Aile Hizmetler Müdürü olarak atadığı ortaya çıktı.

Kamudan Haber 11.02.2020, 18:24 11.02.2020, 18:24
Amcasının kızını 'Özel Kalem Müdürü', baldızın kızını da 'Aile Hizmetler Müdürü'

CHPli Yalova Belediyesindeki akraba atamaları CHP Genel Merkezinde de büyük rahatsızlığa yol açtı. CHPli Salmanın ardı ardına yaptığı akraba atamaları ile belediyenin üst düzey görevlerine kendi yakınlarını getirdiği öne sürüldü.,

2014te yapılan seçimlerden hemen sonra amcasının kızı Özlem Salman Günalpı özel kalem müdürü olarak atayan başkan Salman, bir diğer yakın akrabası avukat Gülden Atiki de başkan yardımcılığı görevine başlattı. Atik daha sonra Hukuk İşleri Müdürü, ardından İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak görevini sürdürdü. Atik, kanunlar gereği 6 ay burada çalıştıktan hemen sonra belediyenin Hukuk İşleri Müdürlüğüne görevlendirildi. Birinci dereceden akrabalarını belediyeye yerleştiren Salman, eşinin akrabalarını da belediyeye yerleştirdi. Çanakkalede yaşayan baldızının kızı Zeynep Arslanı Kadın ve Aile Hizmetler Müdürü yaptı. Kuzenleri Önder Tekinsan ile Öner Tekinsanı makam şoförü yaptı.

 

Yorumlar (0)
banner51
22°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 05:19
Güneş 06:45
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29