Çaykur'a İşçi Alımında Torpil İddialarına Sert Yanıt

Skandal Açıklamalar yapan CHP'li Milletvekilinin "ÇAYKUR'daki İşçi Alımı için 300 Kişilik Liste" İddiasına AK Partili Vekilden Sert Yanıt geldi.

kamudan haber 17.04.2021, 18:25
Çaykur'a İşçi Alımında Torpil İddialarına Sert Yanıt

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarırın ÇAYKURdaki işçi alımı için 300 kişilik liste iddiasına sert yanıt verdi.

TBMMde düzenlediği basın toplantısında Başarırın sözlerine yanıt veren Balta, Başarırı ilgili iddiaları ispata davet ederken, "Bunu ispatlamayan yalancıdır, alçaktır, namussuzdur. Asla bizim böyle bir şeyimiz olmamıştır. Kaldı ki 300 kişilik liste değil, bir isim dahi verilmemiştir. Ama görüyoruz ki bu arkadaşımız geçmişte de aynı hataları yapmış, yalanı mahirce başaran bir arkadaşımız. Soyadına da uygun, yalanı mahirce başarıyor. Kendi arkadaşları da bundan rahatsız." ifadelerini kullandı. Konuyla ilgili yasal haklarını arayacağını belirten Trabzon Milletvekili, "Yalanlarla sadece bana değil, TBMMdeki bütün milletvekillerimizi itibarsızlaştırma, toplum önünde küçük düşürme hareketidir." dedi.

CHPli Başarır Ne Söylemişti?

CHPli Başarır, TBMMde düzenlediği toplantıda ÇAYKUR işçi alımı kuralarındaki liste iddialarıyla ilgili , "Notere de mi güvenmeyeceğiz? Noter katibi kutudan numara çekiyor, olmadı diyor bir daha çekiyor, 300 isimden bir tanesini bulana kadar kura çekiyor. Yazık değil mi? Bu mu kalite? Kim verdi 300 kişilik o listeyi? 128 milyar dolar nerede? billboardlarına soruşturma açan savcılar, Rizedeki hileye, sahtekarlığa soruşturma başlatmadınız. Ama Sayın Cumhurbaşkanı dün gençlerle konuşurken kaliteden bahsediyor. Sizin kaliteden kastınız cemaatlerin, milletvekillerinin vermiş olduğu listeler mi? Eğer Türkiyede kalite olsaydı, iyi okullardan mezun çocuklar yurtdışına kaçmazdı. Kaliteyi dün Rizede gördük. Umutla bekleyen 35 bin insanın duygularıyla oynandı. Bu konuyu Meclise getireceğiz." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:56
Güneş 05:41
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:20
Yatsı 21:57