İİBF'li Genç İşsizler 2 Yıldır SGK Denetmen Yardımcılığı İlanı Bekliyor

İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu Genç İşsizler 2 Yıldır SGK Denetmen Yardımcılığı İlanı Bekliyor

kamudan haber 03.04.2021, 21:29 03.04.2021, 21:50
İİBF'li Genç İşsizler 2 Yıldır SGK Denetmen Yardımcılığı İlanı Bekliyor

Sosyal Güvenlik Kurumu, Sosyal Güvenlik konusunda denetim ve kontrol işlemlerini gerçekleştiren Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılarını 81 ilde kurulu bulunan İl Müdürlüklerinde görevlendirmektedir. Her ilde, pandemi döneminin oluşturduğu menfi etkiler de göz önüne alındığında sosyal güvenlik denetimlerine olan ihtiyacın artacağı aşikardır.

Bununla birlikte mesleğin ilerlemesi adına yeni, ufku açık, teknolojiye hakim, yetiştirilmeye elverişli bir neslin mesleğe kazandırılması sonucunda denetimlerin etkinliğinin artması sonucu ortaya çıkacaktır. Etkin denetim sayesinde düşürülecek olan kayıt dışılığın devletimize milyarlarca lira kaynak olarak geri döneceği ortadadır.

Sosyal Güvenlik denetimlerinin neredeyse tamamını gerçekleştirecek olan en az 1000 yeni meslek mensubunun istihdamı hem genç adayların işsizlik derdine deva olarak sosyo-ekonomik bir sorunun yükünü haflfletecek hem de Kuruma, dolayısıyla devletimize kayıt dışılık yönünden kazanım sağlayacaktır.

Bu ufuk ve vizyon ile mesleğin ileri götürülmesi mümkündür. Bu ileri gidişi de promosyon olarak nitelediğimiz meslek mensuplarının mesleğin âli ağırlığını oluşturması destekleyecektir. O yüzden yapılacak her yeni dönem alımı 1000 kişiden az olmamalıdır. 

Mart 2021 dönemi ile birlikte kontrollü normalleşme sürecine girmiş bulunuyoruz. 2021 yılının Ağustos ayında yeni Kamu Personeli Seçme Sınavı yapılacak. En kısa sürede ilan gelmemesi halinde adayların Kpss 2019 puanları yanacaktır ve puanlarını kullanamamalarına neden olacaktır bu da 2 yıldır bekleyen adayların daha da mağdur olmasına sebebiyet verecektir.

Özetlemek gerekirse yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı NİSAN AYINDA en az 1000 KİŞİLİK SGK DENETMEN YARDIMCILIĞI İLANI TALEP ETMEKTEYİZ  ve SİZLERDEN HABER YAPARAK BİZE SES OLMANIZI İSTİYORUZ .

İİBFliler ile ilgili tüm gelişme ve haberleri takip etmek için TIKLAYINIZ

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi haberimizin altındaki yorum kısmından yazarak bize iletebilirsiniz.

Yorumlar (1)
Ahmet 3 hafta önce
Çok teşekkürler, iibf mezunlarının sesine ses oldugunuz için
11°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:35
Güneş 06:09
Öğle 13:08
İkindi 16:54
Akşam 19:57
Yatsı 21:24