Mülakat sistemi gözden geçirilecek

Milletvekilleri, kamuda işe alımlardaki mülakat sınavlarına belli standartlar getirilmesini talep etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sistemin tümden kaldırılmasının doğru olmayacağını belirterek "Aksayan yönleri varsa gözden geçirelim" talimatını verdi.

kamudan haber 06.11.2022, 00:04
Mülakat sistemi gözden geçirilecek

Kamuda işe alımlardaki mülakat sınavlarının, Hakkaniyetli yapılmadığına yönelik tartışmalar AK Partinin de gündemine geldi.

Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın milletvekilleri ile yaptığı son istişare toplantısında, kamuda işe alımlardaki mülakat sistemi ile ilgili vatandaşlardan gelen şikayetler aktarıldı.

Bazı milletvekilleri, mülakat aşamasındaki tartışmaların ve iddiaların kamuoyunda kayırmacılık yapıldığı algısına neden olduğunu, sistemin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini dile getirdi. Mülakat komisyonların çelişkili kararlar aldığına dikkat çeken milletvekilleri "Aynı sınavla ilgili bir komisyon tüm adayları geçirirken, diğer komisyondan tek bir aday bile geçemiyor. Standartları yok" değerlendirmesini yaptı.

YÜCEL KAYAOĞLU 

TÜRKİYE

banner183
Yorumlar (1)
mehmet 4 hafta önce
Alemlerin Rabbi Allahım mülakat komisyonlarında görev alıpta haksızlık -adaletsizlik yaparak birilerini kayırıp ,yüksek kpss puanlıları eleyenleri dünyada en ağır hastalıklarla cezalandırsın,dilleri söylemez,el-ayakları tutmaz olup nefese muhtaç kılsın.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 03 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı