Prof. Dr. Sencer İmer yaşamını yitirdi

Prof. Dr. Sencer İmer, yaşamını yitirdi. 80 yaşındaki İmer'in ölüm haberini görev yaptığı Ufuk Üniversitesi duyurdu.

kamudan haber 07.01.2022, 15:48
Prof. Dr. Sencer İmer yaşamını yitirdi

Ufuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sencer İmer yaşamını yitirdi. İmerin ölüm haberini görev yaptığı Ufuk Üniversitesi, sosyal medya üzerinden duyurdu.

Üniversitenin mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. C. Sencer İMER Vefat Etmiştir. Hocamıza Allahtan Rahmet Kederli Ailesine ve Yakınlarına Başsağlığı Dileriz"

SENCER İMER KİMDİR?

Sencer İmer, 1942 yılında Ankarada dünyaya geldi. Tam adı Celalettin Sencer İmer olan profesör, ilkokul, ortaokul ve liseyi Ankarada tamamladı, sonra devlet bursu ile üniversite eğitimi için 1960 yılında Berline gitti. Berlin Teknik Üniversitesinden 1965 yılında Metalurji yüksek mühendisi olarak mezun oldu. 1968 yılında doktorasını tamamlayan İmer, 1973de Berlin Teknik Üniversitesinde Metalurji alanında doçent oldu. 2004 yılında profesör oldu.

1973-1982 yılları arasında Berlin Teknik Üniversitesinde bilimsel çalışmalar ve öğretim üyeliği yapan Sencer İmer, 1982-1992 yılları arasında BM uzmanı olarak DPT de müşavirlik ve çeşitli bakanlara danışmanlık yaptı.

Asil-çelik ve Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri A.Ş. (TDÇİ) Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan vekilliği görevlerinde, 1989-1992 yıllarında Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri A.Ş. (TDÇİ) genel müdürlüğü görevinde bulundu. 1992den beri Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde öğretim üyeliği yapıyordu. Ayrıca Hacettepe ve TOBB üniversitelerinin uluslararası ilişkiler bölümlerinde Türkiye Ekonomisi ve karşılaştırmalı ekonomi dersleri verdi. 1995den beri Kardemir kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesidir. 10 yıl başkanlığını yaptığı Türk-Alman mesleki eğitim vakfı Meksanın kurucu ve yönetim kurulu üyesidir. Birinci dereceden Alman Devleti Hizmet Nişanı sahibidir.

2009-2013 yılları arasında AKSARAY Üniversitesi İİBF dekanı olarak görev alan İmer, Anka Enstitüsünde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyordu. Sencer İmer, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 20 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı