TÜRK-İş Genel Başkanı Atalay'dan zamlara tepki: 10 bin lira fark var!

TÜRK-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından Çırağan Sarayı'nda "Cumhuriyet'imizin 100. Yılında Çalışma Hayatı" temasıyla düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu'nda önemli açıklamalarda bulundu.

kamudan haber 08.01.2024, 21:44
TÜRK-İş Genel Başkanı Atalay'dan zamlara tepki: 10 bin lira fark var!

TÜRK-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından Çırağan Sarayında "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Çalışma Hayatı" temasıyla düzenlenen Ortak Paylaşım Forumuna katıldı.

"10 BİN LİRA FARK VAR"

Burada konuşma gerçekleştiren Atalay, "Çöp arabasının arkasında iki tane kardeşimiz var, inanın ikisinin arasında 10 bin lira fark var. Biri kamyonun sağında biri solunda duruyor. Biri şirket elemanı, biri belediyenin elemanı." dedi.

"İLK FIRSATTA İMKAN OLSA"

Memur ve işçi emeklilerine yönelik maaş zamlarına değinen Atalay,"İşçi ve iş sağlığıyla ilgili düzgün şekilde yatırım yapanlar var mı? Tabii ki var, onların büyük çoğunluğu bu salonda. Bir sürü işveren örgütü var, TİSKte örgütlüyüz. Diğer işverenler, ilk fırsatta imkan olsa Sendikalar kapansa da olur dedikleri zaman da oluyor." ifadelerini kullandı.

"BENİM BİR YILDA İKİ MAAŞIMI VERGİDEN DOLAYI ALIYORLAR"

Görevinin bu tarz yanlışları söylemek olduğunu belirterek, "Benim bir yılda iki maaşımı vergiden dolayı alıyorlar. Böyle bir sistem dünyanın hiçbir yerinde yok." ifadesini kullanan Atalay, Türkiyede az gördükleri yüzde 14 sendikalaşma olmasının en büyük sorumlularının kendileri ile birlikte HAK-İŞ ve DİSK olduğunu dile getirdi.

Kaynak:MEDYABAR

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı