KPSS 2024 lisans ve alan bilgisi sınavlarının giriş yerleri tüm adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Tasarruf tedbirleri kapsamında il ve ilçe tercihlerinde değişiklikler mi olacak? İşte merak edilenler ve daha fazlası…

LGS için geri sayım başladı LGS için geri sayım başladı

Millî Eğitim Bakanlığı’nın almış olduğu tasarruf tedbirleri kamu çapında büyük bir ses getirdi. Eğitim camiasının bu durumu tepki ile karşılaması dikkat çekti. Bu yıl uygulanacak tedbirler KPSS adaylarını da etkileyecek mi?

Tasarruf tedbirleri altında alınan kararlar dikkat çekti!
Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçtiğimiz hafta başında eğitim kurumlarına gönderdiği genelgede, anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve liselerde yapılacak olan mezuniyet törenlerinin okul dışında yapılmamasına karar verildi. Tasarruf tedbirleri kapsamında alınan bu kararlar ile birlikte sıkılaştırma politikası sınavları da etkileyecek mi diye merak edildi.


Tasarruf tedbirleri KPSS lisans adaylarını etkiler mi?
Bu konu hakkında net bir bilgi henüz verilmedi. Sınav başvurularının tamamlanmasının ardından Bakanlığın sıkılaştırma tedbiri adı altında bu tarz bir yeni bir karar alması hakkında bir beklenti bulunmuyor. Ancak KPSS sınav yerlerinin açıklanmamış olması da adayların bu ihtimali düşünmesine neden oluyor.

KPSS 2024 tarihleri belirlendi
KPSS Genel- Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarının hangi tarihlerde gerçekleşeceği merak konusu. KPSS Lisans sınavı başvuruları bu yıl mayıs ayında sona erdi. Genel Yetenek- Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları 14 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.

Alan sınavlarının ilk günü ise 20 Temmuz, ikinci günü 21 Temmuz tarihinde olacak. Öğretmen olmak isteyenler için ÖABT sınavı ise 4 Ağustos tarihinde uygulanacak. 2024 yılı KPSS sınav giriş belgeleri hakkında bir paylaşım henüz yapılması. Sınavdan yaklaşık 10 gün önce adayların erişimine açılması bekleniyor. KPSS sınav giriş yerleri açıklandığında ais.osym.gov.tr adresinden aday bilgileri ile giriş yapılacaktır.