Alparslan Büyük Selçuklu 2. bölüm tek parça izle!

TRT'nin yeni dizisi Alparslan Büyük Selçuklu 2. bölüm tek parça izle! Alparslan Büyük Selçuklu son bölüm full izle İşte, Alparslan Büyük Selçuklu son bölüm izleyebileceğiniz link...

MAGAZİN 15.11.2021, 21:11

Alparslan Büyük Selçuklu 2.Bölüm full tek parça izleme youtube linki  hızlı bir şekilde sitemizde yayınlanmıştır. TRT 1 ekranlarında büyük beğeniyle izlenen Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin yeni bölümü 15 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00 itibariyle ekranlara geldi.

Başrollerinde Barış Arduç ve Fahriye Evcen gibi ülkemizin sevilen oyuncularının yer aldığı Alparslan Büyük Selçuklu bu hafta yayınlanacak mı?

Alparslan Büyük Selçuklu 1. bölümde neler oldu?

Alparslan Büyük Selçuklu 1. bölümde; Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu’ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür.

Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmxqünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir.

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı hata, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar.

Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans’la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.

Barış Arduç ve Fahriye Evcenin başrollerini paylaştığı Alparslan Büyük Selçuklu 2. bölümü tek parça olarak internete yüklendi. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu son bölüm full izle! İşte, Alparslan Büyük Selçuklu son bölüm izleyebileceğiniz link...

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm izle

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm tek parça olarak izleyebileceğiniz link.

Alparslan Büyük Selçuklu TRT Son Bölüm Özeti:

Ölüm kıskacındaki Alparslan son anda kurtulurken, Selçuklu ve Bizans orduları karşı karşıya gelir. Pasinler Ovası tarihin en uzun ve kanlı savaşlarından birine ev sahipliği yaparken, Alparslan şehit edilen Şehzade Hasan ve her Türk’ün intikamını almaya karalıdır.

Diğer yandan obadaki tüm gözler ise çağrı Bey’e hançer indirirken yakalanan Akça’nın üzerindedir. Akça göründüğü gibi Bizans’tan kaçan masum bir Türkmen kızı mıdır, yoksa Selçuklu’yu yok edecek sinsi bir planın anahtarı mı? Yüreğine büyük sırlar mühürlemiş olan Akça hiç beklemediği bir anda öğrendiği gerçekle hayatının şokunu yaşayıp sarsılırken, artık onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Savaş sonrası İmparator’dan gelen sürpriz emir Bizans’ı karıştırır. Ani Tekfuru Kekavmenos, Selçuklu’ya darbe vuracak yeni hamlesini yaparken, General Dukas’ın beklenmedik hareketi herkesi şok eder.

Öte yandan Alparslan’ın gözü, ihanet içinde olduğundan şüphelendiği Emir Bozan’ın üzerindedir. Bu durum iki kardeşi, Alparslan ve Süleyman’ı kavganın eşiğine sürüklerken obada gerilim had safhaya çıkar. Vaspurakan’daki Müslümanları özgürlüğüne kavuşturmak isteyen Alparslan zekâ dolu bir planla Bizans’ı alt ederken, herkes Yannis’in kurduğu acımasız tuzaktan habersizdir.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi konusu nedir?

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Alparslan’ın kutlu yolculuğu…

Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu’ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir.

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı hata, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans’la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.

Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları kimler?

Barış Arduç: Sultan Alparslan : Büyük Selçuklu İmparatorluğunun ikinci hükümdarıdır. Çağrı Beyin oğlu, Tuğrul Beyin yeğenidir.

Fahriye Evcen: Akça Hatun : Sultan Alparslanın eşidir.

Barış Bağcı: Tuğrul Bey : Çağrı Beyin kardeşi, Sultan Alparslan ve Kavurd Beyin amcasıdır. Büyük Selçuklu İmparatorluğunun ilk hükümdarıdır.

Erdinç Gülener: Çağrı Bey : Tuğrul Beyin abisi; Sultan Alparslanın, Kavurd Beyin ve Süleymanın babası; Melikşahın dedesidir.

Mehmet Özgür: Nizâmülmülk : Çağrı Beyin, Alp Arslanın ve Melikşahın veziri, devletin hâcesidir.

Gizem Karaca: Evdokya

Sarp Levendoğlu: Romen Diyojen : Bizans İmparatorluğunun 1068 - 1071 yılları arasındaki imparatorudur. Sultan Alparslanın düşmanıdır.

Korel Cezayirli

Mim Kemal Öke

Olcay Kavuzlu

Rabia Soytürk

Esila Umut

Hakan Şahin

Ayşegül Ünsal

Toprak Sergen

Ogeday Girişken

Metehan Şahiner

Esra Kızıldoğan

Onur Ayçelik 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı