Uyanış Büyük Selçuklu 19. Bölüm 1. Ön İzleme Yayınlandı Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölüm İzle

TRT 1 Dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 19. Yeni Bölüm Tanıtımı yayınlandı. Akli Film imzalı Uyanış Büyük Selçuklu gerek kostümleri gerekse konusu itibariyle tarihi yapımları sevenlerin ilgiyle takip ettiği dizilerin başında geliyor. Selçuklu Devleti’nin hem Anadolu’ya hem de bölgeye hakim olan yapısını anlatan Uyanış Büyük Selçuklu dizi severlerin ilgisini çekti. Uyanış Büyük Selçuklu 19. yeni bölümü sitemizden izleyebilirsiniz.

MAGAZİN 26.01.2021, 00:42 26.01.2021, 01:32

Uyanış Büyük Selçuklu 17. yeni bölümüyle ekrana gelecek. TRT 1’de, Akli Film imzalı Uyanış Büyük Selçuklu gerek kostümleri gerekse konusu itibariyle tarihi yapımları sevenlerin ilgiyle takip ettiği dizilerin başında geliyor. Selçuklu Devleti’nin hem Anadolu’ya hem de bölgeye hakim olan yapısını anlatan Uyanış Büyük Selçuklu dizi severlerin ilgisini çekti. Uyanış Büyük Selçuklu 17. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Uyanış Büyük Selçuklu 19. yeni bölüm 01 Şubat Pazartesi akşamı yayınlanacak.

Uyanış Büyük Selçuklu 18 Yeni Bölümde Neler Oluyor?

Saldırıya uğrayan Başuluya Melikşahın teşvik etmesiyle geçmiş olsun için giden Zübeyde büyük bir sürprizle karşılaşmıştı. Zira Sencerin annesi diye gittiği Başulu, yıllar önce saraydan sürgün edilmiş Kıpçakların kızı Başuludan başkası değildi. Başuluyu gördüğü ilk anda tanıyan ve sırrı öğrenecek olan Zübeydenin tutumu ne olacaktır? Paydaşı oluverdiği bu tehlikeli sırrı Melikşaha açacak mıdır?

Suştan Melikşah Zehirin etkisiyle son sözleri oğlum diyerke gözlerini kapadı. Bakalım Melkşah öldü mü? Hasan SABBAH ve FAYSALIn askerlerinini saldırısından Sencer ve adamalrı kurutulabilecek mi? 

Hace Nizamülmülk Sultan MELİKŞAHa Sencerin oğlu olduğu sırrını anlatacak mı? 

Uyanış Büyük Selçuklu Eski Bölümlerde Neler Oluyor?

Faysal’ın kafilesini durdurup Rüstem’i yakalamaya çok yaklaşmış olan Sencer, Tapar tarafından engellenmiş, Rüstem’i yakalamaktan son anda alıkonulmuştu. Tapar ve Sencer saraya geldikleri vakit, Arslantaş, Rüstem’i saraya getirmeyi başarmıştı. Öte yandan Terken’in Nizamülmülk’ü ve Seferiye’yi zehirlediğinden emin olan Elçin, Firdevs üzerinden Terken’e bir tuzak kurup zehri yapan büyücünün mekânını bulmuştu. Ne var ki; büyücüyü bulmayı umduğu yerde iki ceset vardı; büyücü ve Nizamülmülk’ün ilacına zehri karıştıran Esma’nın cesetleriydi bunlar, ajanskamuda yer alan özete göre, Andreas’ı savaşta mağlup eden ve onu ölümle cezalandıran Melikşah, ordusuyla birlikte Kuvel Kalesi’ne yürüyecektir. Tüm bunların yanı sıra Andreas’ın gözden çıkarıldığını anladıktan sonra Markus’la ittifak kuran Sabbah’ın yeni planı var!

Hasan Sabbah’ı yakalayıp gerçek kimliğini açık etmek üzere olan Sencer’i Melikşah durdurmuştu. Daha sonra Sencer’in Seyduna’nın peşine düşmesine izin vermeyen Melikşah, Arslantaş’ı kaçırarak devlete itaatsizlik eden ve Tacülmülk’ü darp eden Sencer’e bir ceza uygulayacak! Arslantaş, Nizamülmülk’ü ve Sencer’i yaralamaktan aranıyor ajanskamuda yayınlanan bölüm hikayesine göre Şelemzar’daki çelik ambarının patlaması sonucunda Melikşah’ın öfkesini üzerine çeken İlteber’in zor günleri devam edecektir. Borçlarından ötürü kendisini köşeye sıkıştıran Faysal’ın darülhicreyi istemesi İlteber’i içinden çıkılmaz bir kıskacın içine hapsetmişti. Şelemzar patlamalarında dahli olduğu anlaşılınca Melikşah’ın tepkisini üzerine çeken Andreas, Bizans imparatorunun kendisini gözden çıkardığını ve Melikşah’ın kellesini almak için harekete geçeceğini anlamıştı.

Sabbah’ın kurduğu tertip yüzünden zihni bulanan Arslantaş, Nizamülmülk’e ölümcül bir yara vermiş, etrafları Batuniler tarafından sarılmıştı. Diğer taraftan Şelemzar’da büyük bir patlama olmuştu. Melikşah’ın Şelemzar’da tuttuğu çeliklerin bulunduğu ambar da dâhil olmak üzere birçok kritik yer telafi edilemez hasar alacaktır. Öte yandan Melikşah, Şelemzar’daki büyük patlamada parmağı olduğunu anladığı Andreas için Konstantiniyye’ye bir ültimatom gönderir. Bizans imparatorundan aralarındaki barışın sürebilmesi için Andreas’ın ölümle cezalandırılmasını ister. Tüm bunların yanı sıra Gevher, hamileliğini bahane ederek Turna’yı saraya çağırtmıştı. Geldiğinde Seferiye Hatun’u muayene etmiş ve onu hasta eden şeyin hangi kandil olduğunu ortaya çıkarmıştı. Ne var ki Elçin ve Gevher bu vaziyeti Nizamülmülk olmadan açığa vuramayacaklardır.

Uyanış Büyük Selçuklu Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Özel bir platoda çekimleri sürecek dizide Selçuklu İmparatorluğu dönemini anlatacak. Haşhaşiler’in yarattığı terörün de içinde yer alacağı dizide ayrıca Selçuklu devletindeki taht savaşlarına da farklı bir bakış açısından bakılacak. Ajanskamuda yer alan bilgilere göre; TRT’nin yeni sezondaki iddialı dizilerinden birisi olması beklenen Uyanış Büyük Selçuklunun müzikleriyle ilgili gelen haber heyecanı arttırdı. Akli Film tarafından TRT için hazırlanan dizinin müziklerini usta isim Gökhan Kırdar ile dünyaca ünlü kazak müzik grubu Hassak yapacak. Oyuncular tarafında ise Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci başrol isimleri olarak açıklanmıştı.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Anketi Tümü
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
Namaz Vakti 05 Mart 2021
İmsak 06:01
Güneş 07:25
Öğle 13:21
İkindi 16:31
Akşam 19:06
Yatsı 20:25