Eğitim Bir Sen'den Okul Müdürlerine Kadro ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısında okul yöneticilerine kadro ve 3600 ek gösterge talebi yer aldı.

Meb Personel 01.12.2020, 12:41
Eğitim Bir Sen'den Okul Müdürlerine Kadro ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı, video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. İki gün süren toplantıda, kovid-19 salgını gölgesinde devam eden eğitim-öğretim faaliyetleri, yaşanan sıkıntılar, sorunların çözümüne yönelik öneriler ve sendikal çalışmalar hakkında istişarelerde bulunularak aşağıdaki kararlar alındı:

-3600 ek gösterge sözü, 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer almasına, Cumhurbaşkanlığı eylem planlarına da dâhil edilmesine rağmen bu konuda beklentiler karşılanmamış, hiçbir somut adım atılmamıştır. 3600 ek gösterge tüm eğitim çalışanlarını kapsayacak şekilde hayata geçirilmelidir.

-Eğitim kurumu yöneticiliği, “Eğitim Yönetiminde Liyakat ve Kariyer” raporumuzda tanımladığımız ve Bakanlığın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde de ifade edildiği şekliyle profesyonel meslek statüsüne kavuşturulmalıdır. Bu doğrultuda, eğitim kurumu yöneticilerinin müktesep hakları korunmalı, meslekî ilerlemelerini sağlayacak liyakat esaslı, kadro güvencesine dayalı bir sistem kurulmalıdır.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (6)
Yönetici 2 ay önce
Sınavlı atananları bir gecede 75 puan garabeti ile harcayacaksınız. O gün hangi usulle (Liyakat ve kariyer!!!) atadığınız bilinen kişilere kadro güvencesi isteyeceksiniz. Sınavlı atanıp hakları gasp edilen yöneticilerin müktesep hakkı ne olacak? Ogün çok ses çıkardınız bu ikinci görevdir diye. bugün neden bu fikrinizden vazgeçtiniz kii?? Dün dündür, bugün bugündür mü diyorsunuz.
tilki 2 ay önce
siz var ya siz...
Eğitimci 2 ay önce
Eğitim Bir Sen yakın geleceği çok parlak görmüyor anlaşılan.Giderayak liyakatsız kadroları garanti altına almaya çalışıyor.Bugüne kadar neredeydiniz beyler günaydıııın.
esnaf 2 ay önce
buçuk efendi daha iyi bilir.
Hamza 2 ay önce
Allah Allah 2013te yürüyen okul. İdareciliği sistemini siz değiştirdiniz şimdi noldi
EBS 2 ay önce
Hahahaaaa 450 bin üyeli ebs den olunca liyakatsiz, yarım buçuk üyeyle sizden olunca liyakatli öyle mi? Hadi ordan iki yüzlüler.
light rain and snow
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:49
Güneş 08:19
Öğle 13:19
İkindi 15:47
Akşam 18:09
Yatsı 19:34