İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Keyfi Uygulama

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Keyfi Uygulama

MEB 27.05.2023, 23:37
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Keyfi Uygulama

Şanlıurfa Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir soruşturma sonucunda üyemizden savunmasını resmi yazıyla istemiştir.

Üyemiz etkin bir savunma yapabilmek amacıyla Bilgi Edinme Kanununun 19.,20. ve 21. Maddesi ile Milli Eğitim Bakanlığının 10.12.2018 Tarihli Rapor Talebi konulu görüş yazılarını gerekçe göstererek Karaköprü İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünden soruşturma raporunun bir örneğini talep etmiştir.

Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yasalar gereği soruşturma raporunun bir örneği üyemize vermesi gerekirken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; 23.05.2023 tarih ve 76651864 sayılı yazısıyla gerekçe göstermeksizin soruşturma raporunun verilmeyeceğini belirtilmiştir.

Hukukî gerekçeden yoksun keyfî uygulamaların önüne geçmek, kamuda zaman israfını önlemek, bireyin kendisini ilgilendiren yasal haklarının etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünden konuyla ilgili incelemenin başlatılmasını, sahip olduğu yetkileri kamu zararına kullanan, kendini yasa üstü görüp; bireyin yasal haklarını görmezden gelen kim olursa olsun hukukun önünde hesap vermesini kamu adına talep ediyoruz.

Vehbi UZUNDAĞ Özgür Eğitim Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı