Resim Öğretmenliğinden Daire Başkanlığına

İktidara yakınlığı ile bilinen gazeteci Melik Yiğitel’in eşi Meriç Murathan Yiğitel, resim öğretmeni iken Bakanlık Merkez Teşkilatı/ Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Sonrasında ise Eğitim Politikaları Daire Başkanı yapıldı.

MEB 17.12.2023, 21:32
Resim Öğretmenliğinden Daire Başkanlığına

AKP iktidarının ahbap çavuş ilişkileri ile atamalar yaptığı devlet kurumları artık maaşların hesaplara gönderildiği liman haline geldi. Gerçek Gündem, hükümete yakın “gazeteciliği” ile tanınan Melik Yiğitel’in eşinin atamalarına ulaştı.

İktidara yakınlığı ile bilinen gazeteci Melik Yiğitel’in eşi Meriç Murathan Yiğitel, resim öğretmeni iken önce 76’ncı madde kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü, sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nde Eğitim Politikaları Daire Başkan’ı yapıldı.

1977 doğumlu Meriç Murathan Yiğitel, Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim bölümünden mezun oldu. Ankara’da bulunan Şehit Erhan Dural Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcısı iken ilk olarak Bakanlık Merkez Teşkilatı/ Mesleki Ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Sonrasında ise Eğitim Politikaları Daire Başkan’ı yapıldı.

Atama sebebi gösterilen Madde 76’ya göre kurumlar, görev ve unvan eşitliği gözetmeden kazanılmış hak aylık dereceleriyle memurları bulundukları kadro derecelerine eşit veya 657 Sayılı Kanun’un 68’nci maddesindeki esaslar çerçevesinde daha üst, kurum içinde aynı veya başka yerlerdeki diğer kadrolara naklen atayabilirler.

Kaynak: Gerçekgündem

Yorumlar (3)
Uyarmakta Fayda Var 2 ay önce
Yusuf Byük, Hasan Can, Erol Kaya vb onlarca eski bürokratın bakanlıklara referansla atama listesi yayınlansa ne durumda olduumuz ortaya çıkar. Osmanlıyı son dönemde batışa sürükleyen "Alimin oğlu alimdir" anlayışıyla liyakatsız atamalardı.Sonumuz belli...
İktidara Yakınlaşamayanlar 3 ay önce
iktidara yakın olanlar için o zaman bal tutan parmağını yalar diyelim.
Yakın olmayan ya da yeterince yakınlık kuramayanlara avucunu yalayanlar diyelim özetleyelim.
Hasan Atmaca 3 ay önce
Helal olsun işini görmüş :-) yiyin bakalım tıksırıncaya kadar.. ilahi adalet tecelli edecektir..
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı