Kamudanhaber/ Özel Haber

Memur-Sen Konfederasyonu Bayındır Memur-Sen’le ilişkili olarak Paraf Yapı Kooperatifi isminde bir kooperatif kurduğu, Paraf Yapı Kooperatifi’nin de aldığı arsaları inşaat firmalarına kat karşılığı verdiği öğrenildi. Bu durum kooperatif üyeleri için çok avantajlı olacak.

 Örneğin kooperatif üyeleriarsası TOKİ’den alınan Aydın ili, Kuşadası ilçesi, Türkmen Mahallesi’ndeki projede bir daire için sadece arsa bedeli olarak 48 ay boyunca 24.200 TL’den toplamda 1.161.600 TL bedelle daire sahibi olabilirken; aynı daireyi müteahhit firma Eviz İnşaat’tan alanların ise 7.2 milyon ile 8.5 milyon arası bir bedel ödemesi gerekiyor. Projede 2+1 daireler yanında 3+1 dairelerin de olduğu öğrenildi.

Bu projede daire sahibi olabilen Paraf Yapı Kooperatif üyesi olabilme şansına sahip Memur-Sen üyeleri tabiri caizse adeta cenneti bu dünyada yaşayacaklar denilse yeridir. Projeye üye olarak katılım sağlayan 900 talihli üye şimdiden merak konusu oldu. Paraf Yapı Kooperetifi’nin sadece Aydın Kuşadası’nda değil, Ankara Dikmen, Akhisar, İzmir ve İstanbul’da da projelerinin olduğu öğrenildi.

Paraf Yapı Kooperatifi’nin duyurularında: Bu bağlamda ön talep başvurusunda da duyurduğumuz üzere; Ege/Akdeniz sahillerinde ve diğer illerde (İzmir, İstanbul, Ankara) en iyi konumda, en uygun fiyata ve en kısa sürede dönüş sağlayacak arsa/arazi arayışımız neticesinde Dikili, Foça, Seferihisar, Kuşadası ve Bodrum ilçelerinde bir çok arsa araştırılmış, yerinde incelenmiş ve bir portföy oluşturulmuştur açıklamalarına yer verilmekte.

"1 Milyona Yakın Öğretmen Adayı Var. Planlama Yapılmazsa Sorunlar Giderek Artacak" "1 Milyona Yakın Öğretmen Adayı Var. Planlama Yapılmazsa Sorunlar Giderek Artacak"

Bu çalışmadan dolayı Bayındır Memur-Sen ve Memur-Sen’in tüzel kişiliği bağlamında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı tebrik ediyoruz.

Konuya ilişkin olarak emlak sitelerinde yer alan ilanlar şu şekilde:

FIRST CLASS GAYRİMENKUL

Bayındır Memur Sen bünyesinde kurulmuş olan Paraf Yapı Kooperatifi 2023 yılı başında ihale ile 1 milyar 890 bin TL bedelle, Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Türkmen Mahallesi 317 Ada 347 parselde yer alan arsayı TOKİ 'den almıştır. Bir başka deyişle projenin başındaki kooperatif firması güvenilir bir firmadır.

Proje kat karşılığı olarak Kuşadasının en büyük firmasına - Eviz İnşaat- verilmiştir.

Proje kapsamında kooperatifin 900 üyesine 2+1 deniz manzaralı daire verilecektir.

Projenin yüklenici firması olan Mart ayında tanıtıma çıkmış olup, kendisine yapacağı daireler için 7.2 milyon ila 8.5 milyon lira arasında bedel talep etmektedir. 

Kooperatif üyelerinin ise şuan için sadece 40 ay boyunca 24.200 TL ödeme yükümlüğü bulunmaktadır. Normalde 48 olan taksit sayısı bugüne kadar 8 taksit ödenmiştir. Alıcı kişi bundan sonraki kalan taksit ödemelerini de TOKİ'ye iletilmek üzere kooperatife ödeyecektir.

Daireler parça parça 4 yıl içinde teslim edilecektir. Önümüzdeki yıl 300'e yakın dairenin teslimi planlanıyor.

Proje;

Kuşadası Merkezde Yer Alıyor. Denize 700 metre mesafede. Selçuk/Efes Antik Kentine 20 km, Aydın Merkeze 60 km'dir.

Protokol ile;

* Her bir üye yaklaşık 90 m2 (balkon dahil) olmak üzere lüks konsept 2+1 daire sahibi olacaktır.​

* 2 daire üzerine 3 kat olmak üzere her binada 6 daire olacaktır.

* Daireler asansörlü, alttan ısıtmalı ve dış cepheleri porselen seramik kaplamalı olacaktır.

Yüklenici firma kooperatife teslim edeceği dairelerde, kendi daireleriyle birebir aynı mimari (m2 ve oda sayısı hariç), malzeme, ürün, imalat ve işçilik kalitesini sunacaktır.

* Mimari projede firmanın daha önce projelendirdiği proje baz alınacaktır.

* Her bir adada yeşil alan, özel otopark, yüzme havuzu ve fitness alanları olacaktır.

* Daireler etaplar halinde ve her yıl belli miktarda daire teslim edilmek üzere ruhsat tarihinden itibaren en geç 48 ay içerisinde (1 yıl opsiyonlu) teslim edilecektir.

Yazı dizimizin devamı yarın yayınlanacak…