Yargıtay, Kaftancıoğlu'nun aldığı 3 cezayı onadı 2 cezayı bozdu

Yargıtay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı.

Mevzuat 12.05.2022, 18:56
Yargıtay, Kaftancıoğlu'nun aldığı 3 cezayı onadı 2 cezayı bozdu

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlunun İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak 6 Eylül 2019da mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı. Temyizde Kaftancıoğlunun aldığı 3 ceza onanırken 2 ceza ise bozuldu.

Kaftancıoğlunun sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından verilen cezaları onarken, ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak ve ‘halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik etmek suçlarından verilen cezaları ise bozdu.

Kaftancıoğlunun onanan ‘kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret suçundan 1 yıl 6 ay 20 gün ile ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası onandı. Diğer onanan ‘Cumhurbaşkanına hakaret cezası ise 2 yıl 4 aydan 1 yıl 9 aya düşürülerek onandı. ‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak ve ‘halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik etmek suçunun unsurlarının oluşmadığı belirtildi.

Engin Yağcı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı