Kayseri Valisi Gökmen Çiçek kimdir?

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek kimdir? Gökmen Çiçek nereli, kaç yaşında, eşi kim?

Mülkiye 12.05.2022, 22:09
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan kararnameye göre Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Valiliğine atandı. Peki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek kimdir? Gökmen Çiçek nereli, kaç yaşında, eşi kim?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiller Atama Kararnamesi Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararname ile 10 ilin valisi görevden alındı, 20 ilin valisi değişti. Görevden alınan 9 vali, Vali Mülkiye Başmüfettişliğine, 1 vali ise Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine getirilirken, yerlerine yeni vali atandı. Mevcut olarak Afyonkarahisar Valiliği görevinde bulunan Gebzeli Gökmen Çiçek, Kayseri Valisi olarak atandı.

Kayseri Valisi Gökmen kimdir, nereli, kaç yaşında, eşi kim?

1978 Yılında  Gebzede doğan Gökmen Çiçek, ilk, orta ve lise eğitimini Gebzede tamamladı. 1997 yılında Uludağ Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde başladığı lisans eğitimini 2001 yılında tamamladı. 2004 Yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kaymakamlık mesleğine başlayan Çiçek; Trabzon-Düzköy, İzmir-Beydağ Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

2005 – 2006 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği, İngiltere Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi ve İngiltere idari sistemi üzerine çalışmalarda bulunan Çiçek, yüksek lisans eğitimini ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalında tamamladı. 2007 yılında Sivas-Akıncılar Kaymakamlığına atanmasını müteakiben; Erzincan-Kemah ve Rize-Güneysuda Kaymakam olarak görev yaptı.

2014 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından, Yılın İdarecisi seçilen Çiçek; sırasıyla İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde, Şube Müdürü, Personel Genel Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Evli ve 2 Çocuk babası olan Çiçek, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Eşi ise Sümeyra Çiçek’tir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı