Cumhurbaşkanı Erdoğan-Erbakan görüşmesinin perde arkası

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan arasında gerçekleşen toplantının detayları ortaya çıktı. Erbakan'ın yerel seçim için AK Parti'ye İstanbul, İzmir ve Ankara'da destek verebileceklerini söylediği ancak bunun için bir şart sunduğu öğrenildi. Buna göre Erbakan da kendisi ve babası Necmettin Erbakan için önemli olan Konya'da belediyenin kendilerine verilmesini istedi.

Politika 14.12.2023, 21:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan-Erbakan görüşmesinin perde arkası

Yerel seçim çalışmalarını hızlandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile görüştü. Erbakanın bu toplantıda seçimde AK Partiyi destekleme karşılığında, Necmettin Erbakanla anılan ve YRP için önem taşıyan Konyayı istediği öne sürüldü.

YEREL SEÇİM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti Genel Merkezinde önceki gün yaklaşık 50 dakika süren bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğanın, İstanbul, Ankara ve İzmir için destek istediği ancak Erbakanın bu destek için bir şart sunduğu öğrenildi.

DESTEK KARŞILIĞINDA KONYAYI İSTEDİ

Yerel seçimde İstanbul, Ankara ve İzmir için destek verebileceklerini belirten Erbakanın AK Partinin Yeniden Refah Partisine büyükşehirlerden birinde destek vermesi halinde konuyu parti yönetimine aktaracağını söylediği aktarıldı. Cumhuriyetin haberine göre Erbakan; AK Partiye destek verme karşılığında Refah Partisinin kurucusu Necmettin Erbakanla anılan ve kendileri için önem taşıyan Konya Büyükşehir Belediyesinin YRPye bırakılmasını istedi.

Erbakan, toplantının ardından yaptığı açıklamada şunları söylemişti: "Seçimle ilgili birtakım konular müzakere edildi ancak şu aşamada bu kadarıyla iktifa etmek daha uygun olur. Bizim de teşkilatımızla, yetkili kurullarımızla değerlendirmeler, istişareler yapmamız gerekir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı