MHP'den Asgari ücret, 3600 ek gösterge, memur ve emekli maaşları açıklaması

MHP'den bomba açıklamalar: Asgari ücret, 3600 ek gösterge, memur ve emekli maaşları

Politika 26.12.2023, 19:19
MHP'den Asgari ücret, 3600 ek gösterge, memur ve emekli maaşları açıklaması

TBMM Genel Kurulunda, 2024 yılı bütçe görüşmelerinde söz alan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, asgari ücret, 3600 ek gösterge, memur ve emekli maaşlarına yönelik açıklamalarda bulundu.
TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, asgari ücret, 3600 ek gösterge, memur ve emekli maaşlarına değindi. Yeni yılda memur, emekli ve asgari ücretlileri sevindirecek bir maaş zammı yapılması gerektiğini söyleyen Kalaycı, ayrıca birinci dereceye gelen tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi gerektiğini belirtti.
İşte Sayın Kalaycının TBMMdeki açıklamaları:

Memur, emekli ve asgari ücret zamları: Milliyetçi Hareket Partisi olarak çalışanların ve emeklilerin enflasyon karşısında alım gücünün korunmasını, Ocak ayında asgari ücretlileri, emeklileri ve kamu çalışanlarını sevindirecek maaş artışı yapılmasını bekliyoruz. Net asgari ücretin açlık sınırının üzerine çıkarılması ve asgari ücretliye büyük şehirlerde ulaşım desteği verilmesi görüşündeyiz. Memurların ve emeklilerinin aylıklarına yüzde 50 civarında artış yapılacağı, farklı emekli kesimleri arasındaki dengeyi koruyucu, düşük aylık alanları gözetici bir yaklaşım sergileneceği Cumhurbaşkanı Yardımcımız tarafından açıklanmıştır.


Emeklilere refah payı: Emekli aylığı artışlarında denge sağlanmasını çok doğru buluyor, ilave refah payı verilmek suretiyle emekli aylıklarının iyileştirilmesini gerekli görüyoruz.

Tüm memurlara 3600 ek gösterge: Ayrıca, belirli gelir seviyesine erişene kadar ailelere asgari gelir desteği verilmesi, ev kadınlarına prim desteğiyle birlikte emeklilik hakkı tanınması, 1’inci dereceye gelen memurlara 3600 ek gösterge verilmesi ve BAĞ-KUR’luların prim gün sayısının 7200’e düşürülmesi yönündeki çalışmaları destekliyoruz. Cumhur İttifakı bugüne kadar verdiği hiçbir sözünü unutmamış, bir bir yerine getirmiştir ve de getirecektir; elbette, yaparsa Cumhur İttifakı yapar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı