EBS'den Alan Değişikliği Talebi

Eğitim-Bir-Sen , Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, alan değişikliği konusunda somut adım atılmasını, alan değişikliğinin 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ikinci yarıyılı başlamadan evvel sonuçlandırılmasını talep etti.

Sendika 09.01.2023, 16:55
EBS'den Alan Değişikliği Talebi

SENDİKA tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Mezun olduğu branşa veya ikinci bir yükseköğretim programını bitirerek yeni mezun olduğu alana geçmek isteyen öğretmenlerin alan değişikliği taleplerinin karşılanması konusunda bakanlık tarafından henüz bir açıklama yapılmamıştır. Bakanlıkça mutat olarak duyurusu yapılan, 2020 ve 2021 yıllarında gerçekleştirilen alan değişikliği konusunda sessiz kalınması, öğretmenlerin yer değişikliği başta olmak üzere özlük haklarının kullanılmasını ve kariyer planlamasını olumsuz etkilemektedir.

Konuyu kurum idari kurulu başta olmak üzere, her platformda dile getirmemize rağmen diplomaya yönelik alan değişikliği konusunda bakanlığın olumlu veya olumsuz herhangi bir açıklama yapmaması, diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenleri huzursuz etmektedir. Bu konudaki belirsizlik giderilmeli, haklı ve yerinde beklenti bir an önce karşılanmalıdır.

Alan değişikliği konusunda somut adım atılmalı; alan değişikliği, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ikinci yarıyılı başlamadan evvel sonuçlandırılmalıdır.

Talebimiz için tıklayınız

banner183
Yorumlar (2)
Aslan BOZBEY 4 hafta önce
Okul yöneticilerine kadro ve aynı pozisyonlarına eş olmak üzere iller arası tayin hakkı gündem yapılmıştı. Ancak çok cılız bir gündem oldu ki bir daha gündeme gelmedi. Eğitim Bir Sen den bu konuyu sıcak tutmasını ve takipçisi olmasını bekliyoruz.
arif 1 ay önce
maaşlar noldu başgannnnnnnnnn
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı