Eğitim Bir Sen'den Eğitim İş'e Sert Tepki!

Çakırcı'dan Eğitim İş'e Sert tepki: Bağnaz ve yobaz zihniyet

Sendika 13.12.2023, 22:48
Eğitim Bir Sen'den Eğitim İş'e Sert Tepki!

Batmanda faaliyet gösteren İslami Sivil Toplum Kuruluşlarının organize ettiği "Batmanlı Çocuklar Gazze İçin Yürüyor" isimli yürüyüş gerçekleştirildi. Çocukların protestosundan rahatsız olan Eğitim İş Genel Başkanı Kadem ÖZBAY Sendikacılıktan, eğitimden ve pedagojiden uzak bir anlayış. Eğitimin gerçek sorunlarıyla uğraşmıyorlar. Bu cephe, Cumhuriyet ve Atatürk devrimleri karşıtlığında birleşir. Sokaklarda cihat çağrılarını ve çocukların istismar edilmesini görebiliyorsak, bu açıkça laik Cumhuriyete başkaldırıdır" dedi. Kadem Özbaya tepki Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcıdan geldi. ÇakırcıBatının etki ajanlığını yapan ve 28 Şubat zihniyetinin mücessem hali olan sendikanın ve başkanının tek derdi milletimizin medeniyetimizden tevarüs ettiği değerleridir. Web sitesi ve sosyal medya hesapları 28 Şubatçı gazetelerin manşetlerini andıran bu bağnaz ve yobaz zihniyet arkaik laikçi ve yasakçı anlayışın sonucu olarak Batman’da çocukların kendi yaşıtlarının İsrail zulmü altında öldürülmesini protesto etmelerinden rahatsız olmuş. Doğruya, gerçeğe, iyiye ve güzele karşı çıkmak alametifarikaları olan bu geri kafalıların bozuk plak misali cızırtılarının ciddiye alınmaması gerektiği açıktır. dedi.

ÇAKIRCI açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Batının etki ajanlığını yapan ve 28 Şubat zihniyetinin mücessem hali olan sendikanın ve başkanının tek derdi milletimizin medeniyetimizden tevarüs ettiği değerleridir. Web sitesi ve sosyal medya hesapları 28 Şubatçı gazetelerin manşetlerini andıran bu bağnaz ve yobaz zihniyet arkaik laikçi ve yasakçı anlayışın sonucu olarak Batman’da çocukların kendi yaşıtlarının İsrail zulmü altında öldürülmesini protesto etmelerinden rahatsız olmuş. Doğruya, gerçeğe, iyiye ve güzele karşı çıkmak alametifarikaları olan bu geri kafalıların bozuk plak misali cızırtılarının ciddiye alınmaması gerektiği açıktır.

Bununla birlikte, Gazze’de yüzyılın soykırımının yaşandığı, 8 binden fazla çocuğun öldürüldüğü, binlercesinin de enkaz altında kaldığı, binlerce eğitimcinin, sağlıkçının ve her meslekten emekçinin İsrail vahşetinde yaşamını yitirdiği bir olay karşısında bütün dünya sağ – sol demeden ayağa kalkmışken bu vahşet karşısında tek cümle kurma gereği duymamış olanların biliyoruz ki hazımsızlığı çocukların eylemine değil ellerinde gururla taşıdıkları İslama girişin ilk şartı olan Kelime-i Tevhidedir. Bütün varlıklarını Atatürk, laiklik ve cumhuriyet istismarına borçlu olanların tarihin en vahşi soykırımının yaşandığı bir olaya tepki gösteren çocukları tebrik etmek yerine eylemi düzenleyenleri çocuk istismarıyla suçlamaları sadece hazımsızlıkla da açıklanamayacak bir ahlaksızlık, düşüklük, edepsizliktir.

Sendikacılıkları fonlandıkları batıya şirin görünmekten ibaret olan zihniyetin İsrail seviciliğini, zülumperestliği, Gazze ve halkına düşmanlığı ile inanç hazımsızlığını aynı demece sıkıştırabilmesi Türkiye emek tarihi için bir utanç belgesi, Siyonist katillerin alkışlayacağı mazlumların lanet edeceği kirli bir vesikadır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı