Emekliler, göz göre göre, top yekun yokluğa, yoksulluğa terk edildi

Emekliler, göz göre göre, top yekun yokluğa, yoksulluğa terk edildi.

Sendika 17.01.2024, 23:55
Emekliler, göz göre göre, top yekun yokluğa, yoksulluğa terk edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından Günlerdir tartışılan SSK ve Bağ-Kur emeklisine %5 ek zam verileceğini duyurdu. Açıklamayı değerlendiren HÜRRİYETÇİ EĞİTİM-SEN genel Başkanı Levent Kuruoğlu Emekliyi hazineye yük olarak gören bir bakış açısı ile devam edildiği sürece, gelecek baharlardan da, bir umut yok maalesef. Hür-Sen olarak, emekliyi yok sayan zihniyeti bi

KURUOĞLU açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Günlerdir tartışıldı ve sonuç SSK ve Bağ-Kur emeklisine%5 ek zam. En düşük emekli maaşı aylık 375 TL daha artmış oldu.

Bu artış sonucunda en düşük emekli maaşı 10 bin TL oldu. Yani en düşük emekli maaşı açlık sınırına bile ulaşamadı. Yapılan açıklamada, memur emeklilerine söz verilen, 8 bin 77 TLden ise, hiç bahsedilmedi.

Buna göre en düşük memur emeklisi maaşı da, açlık sınırı altında bırakılmış oldu. Emekliler, göz göre göre, top yekun yokluğa, yoksulluğa terk edildi. Bu ekonomik şartlarda 65 yaşına kadar, kimse memurdan emekli olmasını beklemesin.

Emekliyi hazineye yük olarak gören bir bakış açısı ile devam edildiği sürece, gelecek baharlardan da, bir umut yok maalesef. Hür-Sen olarak, emekliyi yok sayan zihniyeti biz de yok sayıyor ve içinde insan olmayan, insanı öncelemeyen, bu zam poltikasını şiddetle reddediyoruz.

z de yok sayıyor ve içinde insan olmayan, insanı öncelemeyen, bu zam poltikasını şiddetle reddediyoruz. dedi.

Yorumlar (1)
tosun 1 ay önce
eyi oldu hakediyor emekliler
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı