Okul müdürünün görevden alınmasına Eğitim Bir Sen'den tepki!

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli şube başkanı Şahin Yaşlık, Gebze’de yaşanan servis kazası sonrası sadece okul müdürünün görevden alınmasına tepki gösterdi.

Sendika 24.11.2021, 00:13
Okul müdürünün görevden alınmasına Eğitim Bir Sen'den tepki!

Servis kazasında dört öğrencinin ölümünün ardından sadece Okul Müdürünün görevden alınmasına tepki

AÇIKLAMA YAPACAKLAR
Gebze’de yaşanan servis kazasından sonra Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gebze Kaymakamlığı tarafından başlatılan soruşturmada Emlak Konut Anadolu Lisesi Müdürü Z.A.Y açığa alındı. Olayla ilgili tek sorumlunun okul müdürü olarak gösterilmesine karşı Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesi yarın(Salı) saat 12.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacak. Sendika Başkanı Şahin Yaşlık, okullarda yaşanan olaylarla ilgili ilk olarak müdür ve öğretmenlerin suçlanmasına karşı olduklarını belirtti.

MESLEKTAŞLARIMIZ DİLENCİYE DÖNDÜ
Okul müdürlerinin sırtında kaldıramayacakları kadar büyük yüklerin olduğunu söyleyen Yaşlık şunları dile getirdi: “Devlet okullara tek kuruş bütçe ayırmazken okulların temizliğini, temizlik çalışanını, okulun giderlerini bulma işini öğretmenlere bırakıyor. Meslektaşlarımız adeta dilenci gibi para bularak okulun giderlerini karşılamaya çalışıyor, bunlar yetmezmiş gibi direk kendisini ile ilgili olmayan konuların da sorumluluğu yükleniyor. Okul servisi kazasının olmasını hiç kimse istemez.

TEK SORUMLU MÜDÜR MÜ?
Hiçbir çocuğumuzun burnunun kanamasını istemeyiz. Ama böyle olaylarda ilk müdür ve öğretmenlerin sorumlu tutulmasına karşıyız. Bu olayın tek sorumlusu müdür değildir. Servisçiler odası, servis şirketi veya sahibi, milli eğitim müdürlüğü, kaymakamlık, büyükşehir ve emniyet dahil herkes sorumluyken sadece bir müdürün görevden alınması doğru değil. Biz yapacağımız açıklamada aynı zamanda öğretmen meslek kanunun çıkartılması için bakanlığa çağrıda bulunacağız.”

özgürkocaeli.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı