Diplomaya Dayalı Alan Değişikliğinde Anlamadığınız Ne?

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen genel Başkanı İsmail KONCUK sordu: 'Diplomaya Dayalı Alan Değişikliğinde Anlamadığınız Ne?'

Sendikalar 26.10.2016, 17:09 26.10.2016, 17:09
Diplomaya Dayalı Alan Değişikliğinde Anlamadığınız Ne?

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen genel Başkanı İsmail KONCUK diplomaya dayalı alan değişkliği konusunda MEB"e tepki gösterdi.  "Diplomaya Dayalı Alan Değişikliğinde Anlamadığınız Ne?"

Twitterdan yaptığı açıklama ile MEB"e seslenen KONCUK şunları söyledi;

Diplomaya bağlı alan değişikliği talebine kulak tıkamak pedagojik de değildir.İnsanların verimli olacağı alana geçmesini anlamamak nedendir?

Kaldı ki alan değişikliği talebinin nedenlerinden biri de Ömer Dinçer zamanında yapılan hatadır.Bu hatayı düzeltme sorumluluğu MEB"e aittir.

Çözüm şeklini de söyledik, her yıl belli sayıda alan değişikliği talebi karşılanırsa bu talep ortadan kalkar, dedik.Anlamadığınız nedir?

MEB verimliliği önemsiyorsa, insanların başarılı ve huzurlu olacağı alana diplomasına göre geçmesine kulak tıkamak yerine,fırsat vermelidir.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, diplomaya alan değişikliği talebini bir kez daha gündeme getirerek, “Alan değişikliğini defalarca dile getirdik, söylemediğimiz hiçbir yetkili kalmadı, yönetmelikte de var, her ne hikmetse uzadıkça uzuyor. Diplomaya bağlı alan değişikliği talebine kulak tıkamak pedagojik değildir. İnsanların verimli olacağı alana geçmesini anlamamak nedendir?” dedi.
Genel Başkan, her yıl belli sayıda alan değişikliği talebi karşılanırsa, bu talebin ortadan kalkacağını da dile getirerek, “MEB verimliliği önemsiyorsa, insanların başarılı ve huzurlu olacağı alana diplomasına göre geçmesine kulak tıkamak yerine fırsat vermelidir” diye konuştu.
Genel Başkan Koncuk şunları kaydetti: “Alan değişikliğini defalarca dile getirdik, söylemediğimiz hiçbir yetkili de kalmadı, yönetmelikte de var, her ne hikmetse uzadıkça uzuyor. Diplomaya bağlı alan değişikliği talebine kulak tıkamak pedagojik de değildir. İnsanların verimli olacağı alana geçmesini anlamamak nedendir? Kaldı ki alan değişikliği talebinin nedenlerinden biri de Ömer Dinçer zamanında yapılan hatadır. Bu hatayı düzeltme sorumluluğu MEB"e aittir. Çözüm şeklini de söyledik, her yıl belli sayıda alan değişikliği talebi karşılanırsa bu talep ortadan kalkar, dedik. Anlamadığınız nedir? MEB verimliliği önemsiyorsa, insanların başarılı ve huzurlu olacağı alana diplomasına göre geçmesine kulak tıkamak yerine, fırsat vermelidir.”

Yorumlar (5)
ersen 4 yıl önce
Sayın Koncuk bu işi sizden başka ciddiyete alan yok.Teşekkürler ederiz sesimiz olduğunuz için.
Er 4 yıl önce
Konuk ve sendikasina bir ogretmen olarak teşekkür eder desteğini esirgeyen sendikalari da esefle kınıyorum.
Çelebi 4 yıl önce
Mezuniyeti birden fazla alana kaynak olanlara, İkinci üni bitirenlere, Mezuniyet alanı dışına atananlara yönetmelik çerçevesinde DİPLOMAYA DAYALI ALAN Değişikliği istiyoruz. ..
mert 4 yıl önce
Bence ismail Beyi bakan yapalım sorunlarımız çözülsün...
ayşe 4 yıl önce
hukuk fakültesi mezunuyum ve harita tapu kadastro hukuk öğretmeniyim.harita derslerine giriyorum ve verimli olamıyorum.harita dersi almadığım için verimli olamıyorum.ama adalet alanına geçiş yapabilirsem derslerin hepsi bildiğim ve uzman olduğum alandan olacak.çocuklara da çok verimli olacağım.lütfen sesimize kulak verin.eğitim bir sen li olarak kendi sendikam bu işe el atmadan bu işin olmayacağına inanıyorum.lütfen duyun sesimizi.
banner51
27°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 04:12
Güneş 05:55
Öğle 13:15
İkindi 17:09
Akşam 20:26
Yatsı 22:01