Sağlık Sen Eski Genel Başkanı Astronomik Maaş ve Lüks Araç Gerçeğini Açıkladı

Yeni Genel Merkez Yönetimiyle Skandalların Sendikası haline gelen Sağlık Sen'in Maaşına %80 zam yaparak 26 bin tl Maaşlı Genel Başkanının bugün yaptığı açıklamalara Jet yalanlama geldi.

Sendikalar 28.10.2019, 21:10 28.10.2019, 21:10
Sağlık Sen Eski Genel Başkanı Astronomik Maaş ve Lüks Araç Gerçeğini Açıkladı

Ajanskamu-Özel Haber

Yeni Genel Merkez Yönetimiyle Skandalların Sendikası haline gelen Sağlık Sen"in Maaşına %80 zam yaparak 26 bin tl Maaşlı Genel Başkanının bugün yaptığı açıklamalara Jet yalanlama geldi.

Astronomik maaş zamları ve lüks makam araçları ile Türkiye’nin gündemine oturan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcılarının skandalları bitmek bilmiyor. 

Konya seçimlerine müdahale ederek Cadı avı başlatan Sağlık Sen Genel Başkanı Semih DURMUŞ bu akşam Konya"da bir yerel tv Kanalında katıldığı canlı yayında Israrla sorulan Maaş ve lüks araba sorularını es geçti ancak ısrarla sorulunca  Eski Genel Başkan Metin MEMİŞ"e çamur atınca Sağlık Sen"in eski Genel Başkanı Metin MEMİŞ bir açıklama yaptı. 

Memur-Sen’e bağlı Sağlık Sen’in eski genel başkanı Metin MEMİŞ şok bir açıklama yaparak maaşını açıkladı . Sağlıksen’in 26 bin tl maaş alan yeni genel başkanına cevap verdi . Memur-Sen’in eski genel başkanıı maaşlarını açıklamaya başladı . Yeni başkanlarda açıklayabilir mi ?

İşte o Sağlık Sen Genel Merkezindeki skandalları daha da büyütecek olan o açıklama: 

28 Ekim 2019 Pazartesi akşamı Saat 21:00’de KON TV canlı yayını sırasında Sayın Çetin Altan’ın “Ankara Konuşuyor” programına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Sayın Semih Durmuş’un şahsımı da ilgilendiren bir konuda yaptığı açıklamaya ilişkin olarak;


Sayın Durmuş, Sayın Altan’ın “Türkiye’nin gündeminde geniş yankı uyandıran makam aracınız ve maaş zammınızla ilgili olarak bir açıklama yapar mısınız?” şeklindeki ısrarlı sorusunu 10 dakika boyunca iki kez pas geçmiştir.


Sayın Altan’ın aynı soruyu üçüncü kez ısrarla sorması üzerine bu kez de cevaben “Almış olduğumuz maaş Eski genel Başkanımızın alacak olduğu maaştır. Bindiği araç Eski Genel Başkanımızın bugün olsaydı binecek olduğu araçtı. Hangi marka modelde araca biniyorsa ona biniyorum, ne kadar ücret alıyorsa aynısını alıyorum” şeklinde son derece talihsiz bir açıklama yapmıştır.


Sayın Durmuş’un şahsımı işin içine katmaya çalışarak yaptığı söz konusu beyanatla ilgili hemen saat 21.15’te KON TV’nin 444 0 155 no’lu telefonunu aradım. Oradan yayınının Ankara’dan yapıldığı için bağlayamadıklarını söyleyerek Ankara Bürosu’nun telefonunu verdiler. Ardından 21.17 – 21.18 ve 21.19’da 0 312 284 41 81 no’lu telefondan canlı yayına ulaşmak istedim ancak telefona cevap veren olmadı, zaten canlı yayın da o arada noktalandı.


Bugüne kadar sendikamızın yıpranmaması adına özellikle söz konusu haberlerle ilgili herhangi bir açıklama yapmayı uygun bulmamıştım. Ancak gördüğüm kadarıyla halihazırda Sayın Durmuş, yaptığı icraatlar ve açıklamalarla hem kendisini, hem de güzide teşkilatımızı yıpratmaya devam ediyor. Artık özrü kabahatinden büyük açıklamalarıyla kendisine ve göz bebeğimiz Sağlık-Sen’e bu şekilde zarar vermemesi için kendisini aklıselim davranmaya davet ediyorum.

Gelelim “Eski Başkan” olarak benim yerime kurduğu cümleleri düzeltmeye!

Birincisi; aldığım maaş 14.840 TL idi. Bordrosu elimde, isteyen herkese gönderebilirim. Bugün olsaydı, Sayın Durmuş’un dediği gibi onun aldığı maaşı almayacaktım, almazdım! Memura 4+4 verilmişken kendime zam falan da yapmazdım!


İkincisi; bindiğim araç 2014 modeldi ve bu araç yaklaşık 140 Bin Tl ye sayın Durmuş tarafından satılmıştır.

Aracı yalnızca sendikadayken kullanırdım. Evimden sendikamıza, sendikamızdan evime kendi sürdüğüm kendi özel aracımla gidip gelirdim. Bunu herkes bilirdi zaten. Sayın Durmuş’un bindiği araç, onun söylediği gibi benim bıraktığım araç değildir. Ben böyle bir aracı asla almaz ve binmezdim!
Memur-Sen’imizin kurucusu büyük dava ve fikir adamı Akif İnan Ağabeyimizin temellerini attığı Sağlık-Sen teşkilatımız hepimizin göz bebeğidir. Hep öyle olmalıdır, hep öyle olacaktır. Ben “Eski Bir Genel Başkan” olmanın ötesinde çok kıymetli şube başkanlarımızla, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla, temsilcilerimizle ve üyelerimizle birlikte Akif İnan Ağabeyimizin “Samimiyet, fedakarlık, alçak gönüllülük, dürüstlük ve kardeşlik” hukuku ile bizlere miras bıraktığı Sağlık-Sen’in bir hizmetkarı idim. Bu güzide teşkilatımızın daha nice güzel günlere ulaşması için bugün de sade bir üye olarak tüm samimiyetimle Sağlık-Sen’imizin iyiliği ve güzelliği için söz söylemek herkesin olduğu gibi benim de üzerime vazife olacaktır. Sağlık-Sen adına kim tarafından yapılırsa yapılsın doğru olanı desteklemek, bu olduğu zaman da mutluluk duymak bizim şiarımızdır.

Kamuoyuna ve güzide teşkilatımıza selam, saygı ve muhabbetlerimle....

Ajanskamu Olarak Buradan Çağrı Yapıyoruz

Sayın SEMİH DURMUŞ ve Metin MEMİŞ Bordrolarınızı mail adresmize gönderin söz veriyoruz iksiini de yayaınlayacağız.

Mail adresimiz: ajanskamu@gmail.com 

 www.ajanskamu.net 

Yorumlar (0)
banner51
23°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:33
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:46
Yatsı 22:34