Eğitim Bir Sen'den İl Milli Eğitim Müdürüne Uyarı! Eğitim Bir Sen'den İl Milli Eğitim Müdürüne Uyarı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere getirilecek olan rotasyon uygulaması sendikalar arasında tartışılmaya devam ediyor. Birçok sendikanın rotasyon hakkındaki açıklamaları bulunurken Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı Talip Geylan'ın açıklaması dikkatleri üzerine topladı.

Rotasyon uygulaması öğretmenler üzerinde huzursuzluk yaratacak!

Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı Talip Geylan, o dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın sözlerini hatırlattı. Bakan Yusuf Tekin’in yapmış olduğu açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürürlüğe koyacağı öğretmene rotasyon uygulaması hakkında öğretmenler üzerinde yaratacağı huzursuzluğun vurgusunu yaptı.

Atılan taş kurbağayı bile ürkütmeyecek.

Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı Talip Geylan, öğretmenlere getirilmiş olan rotasyon uygulamasının, öğretmenlerin uzun süredir beklediği Öğretmenlik Meslek Kanunu düzenlemesinin öncesinde söz konusu olmasının öğretmenlerde huzursuzluğa ve tartışmaya neden olduğunu ifade etti.

Talip Geylan açıklamasında; “ Dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı'nın dediği gibi attığınız taş yine kurbağayı bile ürkütmeyecek ama yüz binlerce öğretmeni huzursuz edeceksiniz aynı hataları tekrarlamanın kime ne faydası olacak? diye ifadelerde bulundu.

Yaptığı açıklamada öğretmenlerin mazeret tayinlerine de değinmiş olan Talip Geylan öğretmenlerin özür grubu atamada yaşadıkları sorunların çözülmesini ve sıra ile tayin uygulamasının tekrardan hayata geçirilmesinin gerekliliğini ifade etti.