İstanbul Üniversitesi AUZEF'ten Bahar Dönemi Bütünleme Sınavlarıyla İlgili Duyuru

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nden Bahar Dönemi Bütünleme sınavlarına ilişkin açıklama yaptı.

Eğitim 29.07.2020, 23:17
İstanbul Üniversitesi AUZEF'ten Bahar Dönemi Bütünleme Sınavlarıyla İlgili Duyuru

Yapılan açıklamada, bütünleme sınavlarının 10 Ağustos ile 16 Ağustos tarihleri arasında erişime açılacağına yer verildi, öğrencilerin ise https://esinav.istanbul.edu.tr/ adresinden sınavlara erişebileceği kaydedildi.

Resmi açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

stanbul Üniversitesi Senato kararı uyarınca; 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Telafi (Bütünleme) sınavı çevrimiçi (online) olarak yapılacaktır. 

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Telafi (Bütünleme) sınavına, Bahar Yarıyılı Bitirme (Final) Sınavları sonunda yapılan değerlendirme sonucunda FF, DD ve DC notu aldığınız derslerinizden girebilirsiniz. 

Bahar Dönemi Bitirme (Final) Sınavları sonunda yapılan değerlendirmede FF notu aldığınız derslerinizden başarılı sayılabilmeniz için telafi (bütünleme) sınavına girme ve bu derslerinizin notunu yükseltme zorunluluğunuz vardır. (Bkz: İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği)

Bahar Dönemi Bitirme (Final) Sınavları sonunda yapılan değerlendirmede DD ve DC harf notu aldığınız derslerinizden telafi (bütünleme) sınavına girme zorunluluğunuz yoktur, ancak bu dersler için notunuzu yükseltmek isterseniz telafi (bütünleme) sınavına girebilirsiniz. 

Bitirme (Final) sınavı sonrasında DD veya DC harf notu olarak değerlendirilen derslerinizden telafi (bütünleme) sınavına girip FF notu alırsanız o derse ait son notunuz FF olacaktır. Notunuzun DD veya DC olduğu derslerden telafi (bütünleme) notu oluşmasını istemiyorsanız bu derslerden kesinlikle telafi (bütünleme) sınavına girmemeniz gerekmektedir.

Bahar Dönemi Telafi (Bütünleme) Sınavları için sistemimiz, 10 Ağustos 2020 – 16 Ağustos 2020 tarihleri arasında erişiminize açık olacaktır. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi telafi (bütünleme) sınavlarına https://esinav.istanbul.edu.tr/ adresinden girebilirsiniz.

Çevrimiçi (online) olarak yapılacak olan Bahar Yarıyılı Telafi (Bütünleme) Sınavlarında sizlere her dersten 20 adet soru yönlendirilecek ve 30 dakika süre verilecektir. Bu süre içerisinde ilgili derse ait sınavınızı tamamlamanız gerekmektedir. Sınavın başarı notuna katkısı %75 olarak hesaplanacaktır.
Başarılar dileriz.

Yorumlar (0)
banner51
24°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:23
Güneş 06:02
Öğle 13:14
İkindi 17:06
Akşam 20:17
Yatsı 21:50