Öğretmenler fark etti, soruşturma başlatıldı! Müdür yardımcısı yaptıklarıyla 'pes' dedirtti

Rize'de bir ortaokul müdür yardımcısı hakkında karne dağıtımının ardından yönetici şifresi ile bazı öğrencilerin notlarını yükselttiği iddiası ile idari soruşturma başlatıldı.

Eğitim 23.06.2019, 11:35 23.06.2019, 11:35
Öğretmenler fark etti, soruşturma başlatıldı! Müdür yardımcısı yaptıklarıyla 'pes' dedirtti

Sezon Sonu Değerlendirme Toplantısı öncesi durumu fark eden  öğretmenler konu hakkında Y.S.C"ye tepki gösterdi.

Öğretmenler, "Resmi evraklarda silinti, değişiklik, karneler  basıldıktan sonra öğrenciler arası haksız rekabet oluşturmak, okuldaki  öğretmenler arasında ayrımcılık yapmak, okul idaresinin ve öğretmenlerin bilgisi  dışında şahsi menfaat sağlamak, devletin verdiği yetkiyi kötüye kullanmak, okul  müdürünün şifresini izinsiz kullanmak" gerekçesi ile Rize İl Milli Eğitim  Müdürlüğüne şikayetçi oldu.

İl Milli eğitim Müdürlüğü, konunun tespit edilmesinin ardından olayın  tüm yönleri ile araştırılması için idari soruşturma başlatarak iki müfettiş  görevlendirdi.

Milliyet

Yorumlar (2)
Davut 1 yıl önce
Bu tür idareciler yüzünden kurşunlar zarar görmekte bir an önce idareciliğinin düşürülmesi bağlı olduğu Sendikada il başkan yardımcılığından düşürmeli ve sendikadan ihraç edilmelidir. İhraç Edilmezse zaten Bizler gereğini yaparak sendikayı bırakacağız
fatuli 1 yıl önce
Bu arkadaşı çok iyi tanırım Türk Eğitim Sen il yönetiminde başkan yardımcısıdır. Bu olayı gerçekleştirdiğini adım gibi eminim. Şu an bu işten kurtulmak için büyük bir ihtimalle sendikasını ve Partisi'ni devreye sokmuştur öğretmenlere baskı oluşturuyordur. Öğretmenlere sizde ceza alırsınız iftiradan hapis bile yatarsınız diye şu an tehditlere başlamıştır
banner51
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 04:12
Güneş 05:55
Öğle 13:15
İkindi 17:09
Akşam 20:26
Yatsı 22:01