Okullar Açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullar açılacak mı sorusuna cevap verdi.

Eğitim 13.05.2020, 13:45 13.05.2020, 02:13
Okullar Açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mehmet Acetin sunduğu Başkent Kulis programında gündeme dair açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçukun açıklamalarından satır başları; Dünya genelinde okulların açılış raporlarını takip ediyoruz. Türkiyenin sağlık açısından verilerin neler gösterdiği bilim kurulunun neler söyleyeceği sadece Türkiyenin iyileşmesi yetmiyor. Hepsini analiz ediyoruz.

Bizim için 1 Haziran hedef. Hayatın normalleşmesini istiyoruz. Bilimin bir yol göstericiliği var. Bilim kesinlikle açılamaz derse okulların açılması Eylüle kalır. Ya da kısmı kısmı açılmalar olabilir. Seçeneklere bakıyoruz. Listelerimizi oluşturduk. Milli Eğitim Bakanlığı bunu tek başına karar almıyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığı İçişleri bakanlığı hep beraber karar alıyoruz.

Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız. Okula dönüşten sonraki bir yılın her anlamda hazırlığını yapıyoruz. Velilerin endişelerini dikkate alıyoruz. Öğrencilerden okulların açılması yönünde talep alıyoruz.

Şimdi yeniden motive olma zamanı yeniden yükselme zamanı. Yapay zeka temelli akıllı destek sistemi getirdik. Her bir çocuğa özel rehberlik sistemi geliştirdik.

Her öğrenci kendi okulunda sınava girecek. Biliyorsunuz LGSde bir ilk olacak bu. Kendi öğretmenleri olmayacak ama bildiği bir okul olacak. Her öğrenci 1 veli ile gelirse ya da hiç gelmezse okulların bahçesi ne durumda 45 dakikalık ara var bu ara nasıl yönetilecek? LGS konusunda il il özel çalışmalar yapıyoruz.

Haklı olarak beklenti içerisindeler fakat bizim bir atamayı gerçekleştirmemiz için bir öğretmenin sınıfı olması öğrencilerinin olması lazım ama şu an yok. Bir gün öğretmenliğe başlamış olsaydı atama tamamlanmış olacaktı. Okul açıldığında hemen başlayacaklar.

Haber Ekspres

Okulların açılması ile igili hazırlamış olduğumuz ankete katılmak için TIKLAYINIZ

Okulların ne zaman açılacağı konusunda görüş ve çnerielrinizi haberin altındakş yorum kısmından yazarak yetkililere sesinizi ulaştırabilirsiniz. 

Okulların çaılış tairihi ile ilgili haberlerimizi ajanskamu.net sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:59
Güneş 07:25
Öğle 12:53
İkindi 15:43
Akşam 18:11
Yatsı 19:31