TEDÜ’nün 5. ve 6. dönem mezunları yeni yaşamlarına kep attı

TED Üniversitesi son dönem mezunlarını geleceğe uğurladı. Pandemi nedeniyle geçen yıl yüz yüze gerçekleştirilemeyen tören, bu yıl 2019-2020 ve 2020-2021 mezunları için ayrı ayrı düzenlendi.

Eğitim 12.07.2021, 15:24 13.07.2021, 16:34
TEDÜ’nün 5. ve 6. dönem mezunları yeni yaşamlarına kep attı

TED Üniversitesi son dönem mezunlarını geleceğe uğurladı. Pandemi nedeniyle geçen yıl yüz yüze gerçekleştirilemeyen tören, bu yıl 2019-2020 ve 2020-2021 mezunları için ayrı ayrı düzenlendi. Covid-19 kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen törende gençler yeni hayatlarına kep attılar.

TEDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Rektör Prof. Dr. Belgin Ayvaşık, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ertuğrul Dokuzoğlu, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Aclan Acar, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Hakan Ateş, TED Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Batuhan Önder’in katılımıyla gerçekleşen mezuniyet törenlerinde, okul birincileri de birer konuşma yaptı.

“Attığınız her adımda, TED ailesinin bir mensubu olduğunuzu hissedeceğiniz ve hissettireceğinizden eminiz”

TED Ankara Koleji Vakfı İncek Kampüsünde düzenlenen törende konuşan Pehlivanoğlu, TED Üniversitesinin “fark oluşturmak” hedefiyle kurulduğunu belirterek şunları söyledi:

“Başka bir üniversitenin mümkün olabileceğini göstermek, bizim için çok önemliydi. Doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı, siz mezunlarımız ve TEDÜ’nün kanatları altında yol alan gençlerin başarılarıdır. Sizler gibi milli değerlerimizi özümsemiş, meraklı ve özgür düşünceli gençler yetiştirmiş olmak, bizler için büyük onur. Bundan sonra da attığınız her adımda, TED ailesinin bir mensubu olduğunuzu hissedeceğiniz ve hissettireceğinizden eminiz. Unutmayın, sahip olduğunuz diplomanın anlamı, akademik bir kazanımın çok çok ötesinde. Sorumluluklarınız eğitim sürecinizde olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edecek. Unutmayın, siz eşsizsiniz, başkalarının kopyası olmayın. Özgün olun, kendinize inanın. Çünkü biz size inanıyoruz.”

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Üniversite birincisi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi Programı mezunu Nur Orak olurken, 2020-2021 Eğitim Öğrenim yılı Üniversite birincisi ise, Fen - Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Programı mezunu Gizem Atak oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı