Kuruluş Osman 53. Bölüm full izle

Kuruluş Osman dizisinin 53. bölümü ekranlarındaki yerini aldı. 7 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin son bölüm tek parça linki

MAGAZİN 07.04.2021, 22:28

Kuruluş Osman 53.Bölüm ful ltek parça linki  hızlı bir şekilde sitemizde yayınlanmıştır. ATV ekranlarında büyük beğeniyle izlenen Kuruluş Osman dizisinin yeni bölümü 7 Nisan Çarşamba akşamı saat 20.00 itibariyle ekranlara geldi.

Başrollerinde Burak Özçivit, Nurettin Sönmez ve Ragıp Savaş gibi ülkemizin sevilen oyuncularının yer aldığı Kuruluş Osman bu hafta izleyicilerde büyük heyecan uyandırdı

Kuruluş Osman dizisi 52.bölümde ne olmuştu?

Osman Bey, Umur Bey’in İnegöl Kalesi’ne teslim edeceği atlara el koyarken; Togay’ın saldırısını püskürten Kayılar, başta Abdurrahman Gazi olmak üzere şehitlerin acısıyla sarsılır. Umur Bey, İnegöl Kalesi’ne sızmak için Nikola ile ticarete devam kararı alır ancak bu planını Osman Bey’le paylaşmadığı için ikili arasındaki gerilim devam eder. Dündar Bey, Osman Bey’i bertaraf etmek için Togay’ı kullanmayı planlar. Savcı Bey, destek birliklerinin İnegöl’e yaklaştığı bilgisini getirince Osman Bey alplerini toplayarak harekete geçer.

Şey Edebalı, Osman Bey ve Umur Bey arasındaki gerilime son vermek için ikisini de birbirinden habersiz dergahına davet eder. Umur Bey burada Malhun Hatun’un ele geçirdiği zihgiri Osman Bey’e teslim edince, obadaki hainin Dündar Bey olduğu ortaya çıkar.

Kuruluş Osman dizisinin 53 bölümü ekranlarındaki yerini aldı. 7 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin son bölümü büyük beğeni topladı. İşte Kuruluş Osman dizisi 53. bölümünü tek parça linki…

Kuruluş Osman dizisi 53.bölüm izle

Kuruluş Osman dizisi 53.bölümü tek parça olarak izleyebileceğiniz link.

Kuruluş Osman dizisi son bölüm özeti:

Osman Beyin tek hedefi amcası Dündar

Şeyh Edebalının dergahındaki buluşmada obadaki hainle ilgili kanıta ulaşan Osman Bey, derhal amcası Dündar Beyin peşine düşer. Umur Beye kanıtı kendisinden sakladığı için tepki gösteren Osman Bey, Dündar Beyin ne pahasına olursa olsun bulunması için Alplerine talimat verir.

HAZAL HATUN YAKAYI ELE VERİYOR

Umur Bey ve Osman Bey arasındaki konuşmasını öğrenen ve deşifre olduğunu anlayan Dündar Bey, çareyi İnegöl Kalesine giderek Nikolaya sığınmakta bulur. Dündar Beyin deşifre olması Papanın ajanları Süleyman ve Meliki de telaşlandırır. Dündar Beyin ihanetinin ortaya çıktığını anlayan Hazal Hatun, yardım istediği Süleyman ve Melikle birlikte yakalanıp obaya getirilir. Savcı Bey ise Bayhocanın ölümünden sorumlu tuttuğu Dündar Beyin cezasını bizzat kesmek istemektedir.

NİKOLA, DÜNDAR BEYİ KOZ OLARAK KULLANIYOR

Osman Beyin amcasının ihanetiyle yaşadığı şoku fırsat bilerek Söğüte saldırı planlayan Nikola, İnegöl Kalesine giden Gündüz Beyden Dündar Bey için taleplerde bulunur. Nikolanın planına karşılık kendi stratejisini kuran Osman Bey ise Dündar Beyi ele geçirmek için zekice bir plan kurar.

AYGÜL HATUN, HAZAL HATUNU ÖLDÜRECEK Mİ?

Osman Bey, Dündar Beyi ele geçirmek için ne yapacak? Nikola, Dündar Beye karşılık Osman Beyden ne talep edecek? Osman Bey, ihanetin kanıtını saklayan Malhun Hatun ve Umur Beye nasıl tepki gösterecek? Aygül Hatun, Hazal Hatunu öldürecek mi? Osman Bey, Papanın ajanları Süleyman ve Meliki nasıl cezalandıracak? Nikola, Kayı Obasındaki karışıklıktan nasıl faydanalanacak? Malhun Hatun, Osman Beyin güvenini yeniden kazanmak için ne yapacak? Savcı Bey, şehit oğlu Bayhocanın intikamını almak için ne yapacak?

Kuruluş Osman dizisinin konusu nedir? Atv dizi izle

Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu… Kuruluş Osman… 450 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Kuruluş Osman dizisi oyuncuları kimdir?

 • Osman – Burak Özçivit
 • Bamsı – Nurettin Sönmez
 • Dündar – Ragıp Savaş
 • Gündüz – Emre Basalak
 • Bala Hatun – Özge Törer
 • Selcan Hatun - Didem Balçın
 • Tergen Hatun - Zeynep Tuğçe Bayat
 • Aygül – Buse Arslan Akdeniz
 • Ayşe Hatun – Açelya Özcan
 • Boran – Yiğit Uçan
 • Kongar – Burak Çelik
 • Cerkutay – Çağrı Şensoy
 • Abdurrahman – Celal Al
 • Dumrul – Tolga Akkaya
 • Hazal Hatun – Yeşim Ceren Bozoğlu
Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:31
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:54
Akşam 19:59
Yatsı 21:27