14.11.2019, 18:22

Fetullah'tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan'a 'Balyoz' tehdidi

FETÖ içindeki büyük kapışmayı size sürekli aktarıyorum.
Bu kavga para, nüfuz ve iktidar kavgası.
Aynı zamanda Amerika’daki Küresel Çete’nin bir operasyonu.
Mustafa Özcan, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e başkaldırdı ve 15 Temmuz’dan yurt dışı sürgünlerine, cezaevindeki FETÖ’cülerden KHK ile kamudan ihraç edilenlere dek başarısızlığın tüm faturasını ona çıkarıyor. Gerekçesi de net:
“Darbeyi bildirmedi ve benimle istişare etmeden tek başına karar aldı. Sonuçlarına da tek başına katlanmalı.”
Mustafa Özcan neden bu kadar pervasız ve korkusuz sizce?
Hemen söyleyelim.
 
FETÖ’YÜ BIRAK KENDİ PARASI BİLE ÖZCAN’IN ELİNDE
1-FETÖ’nün yayıldığı ülkelerin çoğunu kontrol altında tutuyor. Dolayısıyla da paranın büyük kısmı hatta tamamı onun elinde. Hâlâ himmetlerin çoğu ona aktarılıyor.
2-FETÖ’ye ait 6 milyar avro bile Mustafa Özcan’ın elinde ve Avrupa’da. Bunun dışında mutemet adamı Ali Çelik eliyle İngiltere’deki 2 milyar doları da denetimi altında tutuyor. Çünkü “cemaat” yapılanmasının tüm mali denetimini o üstlenmişti. Bal tutan parmağını yaladı kısaca.
3-Fetullah Gülen’i çıldırtan bir diğer mesele ise şahsi hesabındaki 400 milyon lira karşılığı dolar hesabının bile Mustafa Özcan’ın denetimine geçmesi. Pensilvanya tamamen meteliksiz kalmış durumda.
İpler Özcan’ın eline geçmek üzere.
 
METELİKSİZ KALDI HİMMET DİLENİYOR
Öte yandan Donald Trump, Türkiye’nin Fetullah ile ilgili baskılarına daha fazla direnemiyor. Bu yüzden yakın çevresine “Niye tutuyoruz ki bu adamı, sepetleyelim gitsin” diye konuşuyor.
Fetullah Gülen ise kolay pes etmeye niyetli değil. Malum Amerika’da Türkiye aleyhine faaliyette bulunsunlar diye oluk oluk para akıttığı geniş bir lobisi var. Böyle olunca para da dayanmıyor hâliyle. Bu yüzden son konuşmasında Peygamberimizin de “himmet” aldığından örnekler vererek dakikalarca dil döktü. Hatta öyle “hatıraları”nı anlattı ki kimi “inanmış”ların kendisine gelip “Benim param yok, al evimin anahtarı” diyerek evinin anahtarını bile teslim ettiğini aktardı.
Kısaca gözü doyacak gibi değil. Çünkü kaynak tükendi. Kaynak Holding dâhil çoğu şirketi ve ülkeyi elinde tutan Mustafa Özcan, artık zırnık koklatmıyor.
 
“KAN DAMLALARI GİBİ, UYKUMU KAÇIRIYOR”
Ama FETÖ elebaşının konuşmasında asıl bölüm, kendisini soyup soğana çevirmekle kalmayıp bir de isyan eden Mustafa Özcan ve ekibiyle ilgili.
Bu konuşmada birilerinin blokajlarına dinamitler koyup statik hesaplarının altını üstüne getirdiğini ama bozguna uğrayacaklarını belirterek “İçimizi acıtan, içimizi kanatan tablolar karşısında kalıyoruz. Bütün bunlar kan damlaları oluyor içime damlıyor yani. Uykumu kaçırıyor benim, çeşitli rahatsızlıkları tetikliyor bu arada. Fakat dişimizi sıkıp sabredip zamanı geldiğinde o olumsuz o duygu, o tahayyül ve tasavvuratın tepesine bir balyoz indirmek lazım bence” diyerek savaş baltasını tam anlamıyla dışarıya çıkardı.
Bu konuda ne tür adımlar atabilir hep birlikte göreceğiz. Gördükçe de sizlerle paylaşacağım.

Yorumlar (0)
banner51
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:18
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:55