AÖL 2018-1 Dönem Sınavı Yedek Salon İşlemleri

AÖL 2018-1 Dönem Sınavı Yedek Salon İşlemleri

Sınavlar 23.11.2018, 20:53 23.11.2018, 20:53
AÖL 2018-1 Dönem Sınavı Yedek Salon İşlemleri

08 - 09 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Kurumları Sınavlarına yedek salonda girme talepleri İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Bölge Sınav Yürütme Komisyonunca incelenerek mazeretleri (Sağlık Kurulu Raporu, Zorunlu İkamet Değişikliği, Askere Alınma/Terhis, Tutuklu/Hükümlü, Ders Değişikliği) uygun görülen öğrencilerin yedek salon işlemleri 20 Kasım - 5 Aralık 2018 tarihleri arasında MEBBİS Sınav Bina Bilgileri Modülü bölümünde İl/İlçe işlemleri menüsü altında ""Yedek Salon Aday İşlemleri"" menüsünden yapılacaktır.

Engelli öğrencilerin yedek salon hizmeti alabilmeleri için Bölge Sınav Yürütme Komisyonuna başvurarak durumlarını belirten raporlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. İbraz edilen raporlar incelenerek kayıt yenileme tarihinin son günü olan 23 Ekim 2018 tarihinden sonra oluşan sağlık mazeretleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilecektir. Evde ya da Hastanede sınav hizmeti almak isteyen öğrencilerin heyet raporunda "yatarak tedavi görüyor" veya "evde sınav hizmeti alması uygundur" ibaresi bulunan öğrenciler Evde ya da Hastanede sınava alınırlar. Ayrıca, ibraz edilen raporlar okulumuza da gönderilmelidir. 


Cezaevinde tutuklu ve hükümlülerden sınav tarihinden önce tahliye olacaklar cezaevlerinde, Rehabilitasyon Merkezi / Hastanelerde sınava girecek öğrencilerden sınav gününden önce taburcu olanlar Rehabilitasyon Merkezi / Hastanelerde, Askeri tesislerde sınava girecek öğrencilerden sınav gününden önce terhis olan veya TSK mensubu olmayan öğrenciler Askeri tesislerde SINAVA ALINMAYACAKTIR. Bu durumda olan öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları adına İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurarak yedek salon işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

Açık Öğretim Kurumları Sınavları ile birlikte 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan KPSS DHBT Sınavına da katılacak olan öğrencilerden, KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Tespit Sınavı sınav ili ile Açık Öğretim Kurumları Sınavına gireceği sınav ili farklı olan öğrenciler için Açık Öğretim Kurumları Sınavı 3. Oturum için ek yedek salonlar belirlenmiştir. KPSS DHBT Sınavına girecek öğrencilerden Açık Öğretim Kurumları Sınavının tüm oturumlarına KPSS DHBT Sınavına gireceği ilde katılmak isteyen öğrencilerin ise 28 Kasım 2018 tarihine kadar İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurarak, yedek kontenjanı dâhilinde Mebbis Yedek Salon İşlemleri modülünden "DHBT Sınavı" mazeretini seçerek kaydedilmesi gerekmektedir.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:35
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09