Bilal Erdoğan'dan Üniversite Sınavı Önerisi: Yılda 5-6 Sınav Yapılması Daha Doğru!

Üniversiteyi ABD'de okuyan Bilal Erdoğan'dan ÖSYM önerisi: Yılda bir sınav yerine 5-6 sınav yapılması daha doğru!

Sınavlar 18.12.2021, 23:45
Bilal Erdoğan'dan Üniversite Sınavı Önerisi: Yılda 5-6 Sınav Yapılması Daha Doğru!

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra üniversite eğitimine ABDde Harvard Üniversitesinde devam eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanın oğlu, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, üniversiteye girerken yılda bir sınav yerine 5-6 sınav yapılmasının daha doğru olduğunu söylerken, ÖSYMnin bu konuda daha esnek ve adil olması gerektiğini savundu.

Bilal Erdoğan, Milliyet yazarı Abbas Güçlüye konuştu."Türkiye’nin bilim toplumu olması için ön yargılardan kurtulmamız gerekir" diyen Bilal Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Eskiden çocuklarımız memur olsun istiyorduk, sonra sigortalı olsun istedik, şimdi doktor, mühendis, avukat olsun istiyorlar. Bilime önem verir ve çocuklarımızı bilime yönlendirirsek bilim toplumu olmamız çok uzun zaman almaz. Avrupa hantallaştı, Amerika inişte, bizim heyecanımız onlardan daha fazla. Bu da bizi çok daha iyi noktalara getirecektir. Bu konuda çok umutluyum. Teknofest’in yoğun ilgi görmesi bunun en önemli göstergesi. Doğru organize olursak aşamayacağımız sorun yok."

"ÖSYMnin bu konuda daha esnek ve adil olması gerekiyor"
Erdoğan, giriş sınavlarının öğrenci ve veliler üzerinde yoğun baskı yarattığını, bu yüzden yılda bir sınav yerine 5, 6 sınav yapılmasının daha doğru olacağını söyledi. ÖSYM’nin bu konuda daha esnek ve adil olması gerektiğini belirtti. Sınavlarda ilk bine giren öğrencilerin gözlerindeki ferin söndüğüne, çok yorgun olduklarına ve hep belli mesleklere yöneldiklerine vurgu yaparak, sosyal bilimlerin yok olma noktasına gelmesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı