YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM'nin resmi internet sitesindeki Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yayınlanacak olan YKS sınav sonuçları sınava giren adayların gündeminde yer alıyor.

Sınavlar 17.07.2021, 16:36
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite sınavı sonuçları açıklandıktan sonra adaylar üniversite tercihinde bulunacak. Tercih süreci için YKS sonuç açıklanma tarihini bekleyen adaylar AYT – TYT 2021 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak diye araştırıyor. YKS sonuç tarihi haberimizde.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversiteye giriş için gerekli olan merkezi sınav puanı YKS ile elde ediliyor. Adayların TYT, AYT ve YDT oturumlarıyla kazandığı YKS puanları ve bu puana bağlı başarı sıralamaları, üniversite tercih sürecinde katkı sağlayacak. YKS sonuçları 4 Ağustosta ÖSYM tarafından açıklanacak.

YKS SONUÇLARI NEREDEN VE NASIL ÖĞRENİLECEK?

YKS sonuçları için adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYMnin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecekler.

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu internet sitesinden yayımladı. Adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYMnin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYMden yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor. Kılavuza göre, üniversite tercihleri 5-13 Ağustosta yapılacak.

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 03:55
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:18