mahmutbalta @ hotmail.com

Bir heyecanın zirve noktasıdır emeklerinin karşılığını almak  sevinçle, hüzünle ve sevgiyle geçen bir yılın ardından  

Malzemeniz insansa ve siz de öğretmenseniz ne güzeldir karne günü heyecanını yaşamak.

Bir öğrenciyseniz hayalleri olan, bütün zorluklara inat topluma, ülkenize, Dünyaya ve bütün insanlığa faydalı olmak için okuyan, didinen, çabalayan...

Çalışmışsanız deli dolu, gece gündüz yorulmadan ne güzeldir karne günü heyecanı yaşamak.

Bir baba, bir anne, bir ebeveynseniz ve çocuklarınızı bir ideal uğruna yetiştirmek ise hedefiniz, yılmamayı, çalışmayı, saygıyı ve inancı öğretmek için çabalıyorsanız çocuklarınıza ne güzeldir karne günü heyecanını yaşamak.

Bütün hayatı bir eğitim öğretim yılı gibi görüyorsanız başlangıcı ve sonu olan arada geçen zamanın değerlendirildiği iyiliklerin ve güzelliklerin olumlu nota çirkinliklerin ve kötülüklerin olumsuz nota dönüştüğü ve bunun neticesinde sevindiren veya üzen bir karnenin alınacağı bilinciyle yaşıyorsanız ne güzeldir karne günü heyecanını yaşamak.

Hayatın ne tozpembe bir hayal yumağı ne de zalimane bir kısır döngüden ibaret olmadığı bilinci ile yaşıyorsanız ve yanlışları da doğruları da kişinin hür iradesi ile seçip sonucuna katlanılan imgeler olarak görüyorsanız ayrıca hep iyiliklerin peşinde koşarak tercihlerinizi doğruluklardan yana yapıyorsanız ne güzeldir karne günü heyecanını yaşamak.

Bu duygular ile

Karne günü heyecanını iliklerine kadar yaşayarak öğrencileri ile hemhal olan ve onları geleceğin iyilik elçisi olarak görüp öyle yetiştiren ülkemizin fedakar cefakar öğretmenlerinin tebrik ederim.

Yıl boyunca çalışan çabalayan kendini geliştirmek için uğraş veren ülkemiz adına insanlık adına Dünya sahnesinde o güzelim hayallerine gerçekleştirmek için koşar adım yürüyen tüm öğrencilerimizi tebrik ederim.

Gece gündüz en zor şartlarda dahi çalışan çocuklarını okumak için her şeyinden fedakarlık yapan giymeyip, giydiren yemeyip yediren çok değerli anne ve babaları tebrik eder ve bu emeklerinin karşılığını almalarını canı gönülden dilerim.

Ayrıca eğitim yöneticisi olarak okullarda ve diğer kademelerde çalışan öğretmenleri motive eden eğitim önüne engel olmayıp bilakis ortaya çıkan engelleri kaldıran mesai kavramını çoktan unutup okuluna değer üstüne değer katan fedakar eğitim yöneticilerini tebrik ederim.

Tatilin atıl olarak geçirilmeyeceği ve medeniyetimizdeki karşılığı olan ‘’bir işi bitirince hemen diğerine başlayıver’’ ilahi fermanı gereğince geçirilmesi umuduyla.